Macosx yerine açık kaynaklı alternatif işletim sistemi?

- Macosx işletim sistemi muadili sistemler?

- Açık kaynak mac benzeri işletim sistemleri?

- Laptop,masaüstleri pc'ler için en uygun 64 bit açıkkaynaklı linux işletim sistemleri hangileridir?

- Her donanıma uygun sorunsuz açık kaynaklı mac simgeli,görsel kullanımı kolay ücretsiz sistemler?

forjest forjest (101)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Macbuntu 15.10 amd64 bit Türkçe

    Uzun süre önce mac işletim sistemi kuramayanlara yönelik,linux üzerine yapılandırılan oldukçada büyük ilgi gören işletim sistemleri arasında yerini alan Macbuntu 15.10 amd64 bit Türkçe olarak tarafımdan yoğun istek üzerine uzun süre sonra tekrar'dan hazırlandı desktop,laptop pc'lere kurulum için iyi bir alternatif işletim sistemi olarak düşünülebilir.Ubuntu 15.10 işletim sistemi üzerine Macosx yosemite icon,wallpaper,background,stiller vb. orjinal paketleri kullanılarak yapılandırıldı.Kernel,sürücüler,Çoklu dil,Türkçe dil entegreleri yapıldı.Windows yanında kurulum özelliği,Boot ederek Live CD kurulumsuz çalışma özellikleri ile.Popüler olan temel bir çok programı içeriyor tamamı açık kaynak opensource ücretsizdir.VLCPlayer,LibreOffice,Video-Ses Codec paketleri,skype,teamviewer,googlechrome ve dahası..

    Minimum sistem gereksinimleri:
    64 Bit uyumlu işlemci
    1 Gb Ram
    20 Gb disk alanı
    256 MB Ekran kartı

    işletim sistemi: LinuxOS / OpenSource x64Bit
    Önemli: Sadece 64Bit işlemciler ile uyumludur! / 32Bit işlemcilerde çalışmaz!

    Daha fazla detay için / Macbuntu15.10amd64bit türkçe sistemi indirmek için 1.7GB  ISO / Compress:RAR Pass

    [Rar içeriğine ISO kalıbını (dvddisk-Usbdisklere) yazdırma işlemleri ile  ilgili, Benioku txt dosyası eklendi.]

    Ekran görüntüsü (800x500 Pix) GIFimage

    MACBUNTU 15.10 AMD64 FİNAL TÜRKÇE [UPDATE 3 APRIL 2016]Tanıtım videosu

    forjest forjest (101)