Macrium Reflect klonlama yaparken hata veriyor.

Macrium Reflect ile Windows 10'nun içinde bulunduğu 1 TB HDD'yi 1 TB SSD'ye klonmaya çalışıyorum. Fakat aşağıdaki hatayı veriyor.

  • HDD de bad sector mevcuttur. Ignore bad sectors seçeneğini işaretleğimde yine aynı hatayı veriyor.
  • XML linki (ıgnore bad sectors)->İNDİR

Adsız.png

ugurekc ugurekc (1)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Diskinde sorun var gibi görünüyor. "Klon başarısız hata 9 - Read Failed 23 genelde kaynak diskte sorun olduğunda alını.

    Diskinde hata kontrolü yapmayı denedin mi?

    Komut isteminden (Bu arada D: sorun olan sürücünün harfi olmalı)

    chkdsk D: /r /f

    komutunu yönetici olarak çalıştırmayı denemelisin. Bozuk alanlar düzeltilebilir boyuttaysa düzeltilecektir. Daha sonra Macrium Reflect ile klonlamayı deneyebilirsin.

    Bir de yabancı forumlarda bu hatayı alanların genelde başka bir klonlama yazılımı kullanarak sorunu çözdüklerini gördüm.

    EaseUS Todo Backup, AOMEI Backupper Professional gibi programlar ile sorunsuz halletmişler. Aklında olsun.

    hakan hakan (15424)