Mad Max evreni hakkında

Mad Max evreni hakkında neler biliniyor? Filmde dünya neden o halde? Filmde Daha birçok şey var aklıma gelmeyen. Film hakkında bilgi edinebileceğim, bir yazı, site vb var mı? Teşekkürler.

ebuhasan ebuhasan (30)
5 yıl önce sordu

  • Mad Max filmleirnin ilk serilerinde Mel Giibson oynamıştı birine denk gelip göz ucuyla izlemişliğim var tvde. Fakat Mad Max Fury Road'd 'da (2015) ise Mel Gibson'u göremedim zaten film çok eski olmadığından Mel abimiz de yaşlanmış olduğundan oynamamış olabilir. Mad Max Fury Road'dan aklımı meşgul eden tek şey, dünya o halde iken (suzuzluk vs.) o koca araçların yürümesi için petrolü nasıl buldukları olmuştur. Diğer yönleri ile zaten IMDB'den 8.1 notunu hak ederek almış izlenesi filmdir. muvel 5 yıl önce

Toplam 1 Cevap

"Nükleer savaşın ardından dünya, çöllerin yaygınlaştığı ve susuzluk probleminin arttığı bir yer haline gelmiş, aynı nedenle medeniyet çöküşe doğru sürüklenmiştir"

http://yildizgemisi.com/2015/07/19/mad-max-fury-road-post-apokaliptik-sistem-elestirisi/

Çok fazla yerli kaynak bulabileceğini düşünmüyorum. Genel olarak film eleştirisi vs bulabilirsin:

hakan hakan (15394)