Mahallemdeki fiber altyapısından nasıl yararlanabilirim?

Öncelikle herhangi bir şirket tarafından mı yoksa devlet tarafından mı tam olarak bilmiyorum ama her yere yapıldığı için ve üzerinde şirket ismi olmadığı için devlet yapıyor sanırım . ben istanbul zeytinburnunda oturuyorum mahallemin başına (ve çoğu yere) beyaz kutular yapılmaya başlandı hatta yapıldı mahallenin başındaki binada 80 mbps internet varken bizde 11 mbps internet var bunun  en fazla 8 mbpsini kullanıyorum o ayrı mesele fiberden yararlanmak için ne yapmam gerekiyor ?

ahmet5847 ahmet5847 (92)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bazı kurumlar tüm bina veya site ile anlaşıp o siteye doğrudan fiber bağlayabiliyor. Superonline mesela böyle bir hizmet veriyordu. Bahsettiğin şey böyle bir şey olabilir. Tüm bina sakinleri superonline gibi bir servis sağlayıcı ile anlaşıp fiber bağlatmış olabilirler.

    Sen Türk Telekom veya Superonline'i arayip senin bölgende fiber hizmeti veriyorlar mı öğrenebilirsin. Telefon açarak bu bilgiye ulaşabilirsin. Senin bölgende fiber veriyorlarsa sana uyan tarifeye geçerek fiber alabilirsin.

    hakan hakan (15424)