Mahkeme kararları uyarınca yasaklanan siteler hakkında ?

Mahkeme kararları uyarınca yasaklanan bir siteye ; gerek vpn sağlayıcıları ile gerekse proxy siteleri vasıtası ile giriş yapmak illegal midir ? Her ne kadar bu site ve programlar ; sizin ip adresinizi gizleme vaadi verse de tespit edilebilirliğinizin ve dolayısı ile cezai yaptırıma maruz kalmanızın yolu açılabilirmi ? ... Daha önce lime Wire adlı bir Mp3 indirme programının kullanıcılarının evlerine gelip ceza kesildiği haberlerde çıkmıştı mesela yani bunun gibi şeyler olabilirmi ?

http://www.freesafeip.com/tr/proxy bu arada buradan rahatlıkla girilebiliyor ...

ongun ongun (90)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    İp adresi değiştirip yasaklı sitelere girmek illegal değildir herhangi bir cezası yoktur. Ancak tabiiki korsan sitelerden müzik, film, v.s şeyler indirmek yasak ve cezası vardır. İp adresi gizlenme konusuna güvenmeyiniz. Saygılarımla...

    taha6161 taha6161 (-99453)
    10 yıl önce cevaplandı

      Mahkeme kararları erişim engellemesine yöneliktir. Siteye giriş ile ilgili değildir. Yani  engellenen sitelere girmek suç değildir.

      Mahkeme karar alır ve erişimi engeller bu kararın anlamı o sitelere girmek suçtur değildir.

      murat murat (12492)