mailupdate.exe nedir?

Görev yöneticisinde MailUpdate.exe adında bir dosya var ve bu dosya zaman zaman işlemciyi %100 kullanıyor. Yüklü programlarda Mail Update olarak herhangi bir program görünmüyor.  MailUpdate.exe nedir? Mailupdate.exe virüs mü? Mailupdate.exe dosyasını silmeli miyim?

cemkara cemkara (4215)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    C:\ProgramData\MailUpdate yolu altında bulunan mailupdate.exe, potansiyel olarak istenmeyen uygulamadır.

    mailupdate.exe silinmeli ve kaldırılmalıdır. iStartSurf gibi tarayıcı korsanları ile birlikte gelmiş olma ihtimali yüksektir.

    mailupdate.exe virüs değildir. Fakat sistem kaynaklarını tüketir ve bilgisayarın yavaş çalışmasına sebep olur.

    mailupdate.exe nasıl silinir?

    Bilgisayarınızı önce virüs ve malware taramasından geçirmelisiniz.

    Malwarebytes nedir nasıl kullanılır linkinde anlatılan Malwarebytes anti-malware ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

    Fakat Malwarebytes anti-malware tek başına yeterli olmayacaktır.

    tarama işleminden sonra manuel olarak silme gerçekleştirmeniz gerekir.

    Kayıt defterinden

    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\services\mailUpdate

    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet002\services\mailUpdate

    Bu iki kaydı tamamen silmelisiniz.

    Daha sonra görev yöneticisini açarak mailupdate.exe işlemini sonlandırmalısınız.

    Son adım olarak da

    C:\ProgramData\MailUpdate

    Klasörünü silmelisiniz.

    Bu işlemlerden sonra mailupdate.exe zararlısı bilgisayarınızdan temizlenmiş olacaktır. Mailupdate.exe gibi programlar ram ve işlemciyi kullanırlar. Bu da performans kaybına yol açar.

    cemkara cemkara (4215)