MalSign.Taishumu.511 virüsü nasıl temizlenir?

AVG antivirüs sürekli MalSign.Taishumu.511 virüsü bulunduğuna dair uyarı veriyor.

C:\program files\Winzipper\Winzipper.exe dosyasında MalSign.Taishumu.511 virüsü bulunduğunu ve temizlendiğini belirten bir uyarı penceresi açıyor.

Tehdit başarı ile kaldırıldı yazmasına karşın  bilgisayar her yeniden açıldığında karşıma bu pencere yeniden geliyor.

 MalSign.Taishumu virüsü nasıl temizlenir?

cemphp cemphp (651)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    MalSign.Taishumu virüsü nasıl temizlenir?

    AVG antivirüs'ün uyarı verdiği Winzipper programı bir malwaredir. Malware zararlı yazılımlara verilen genel addır.

    WinZipper potansiyel istenmeyen yazılımı  C:\Program Files\winzipper klasörü altına kurulur. WinZipper programının ana dosyası winzipper.exe dosyasıdır. Ayrıca winzipper şu dosyalara sahiptir:

    • TrayDownloader.exe - indirme bileşeni
    • winzipersvc.exe - güncelleme servisi
    • _eshellctx64.dll - WinZipper dosyası
    • eshellctx.dll
    • eshellctx64.dll
    • eUninstall.exe - eCyber kaldırma programı
    • ebase.dll - EBASE (eBase)
    • dup.exe - DUP (dupdate)
    • ouilibnl.dll - OUI (ouilib)
    • libpng.dll - LibPNG (PNG resim sıkıştırma kütüphanesi)
    • 7z.dll (7zip sıkıştırma kütüphanesi)

    WinZipper bilgisayarınıza yüklediğiniz ücretsiz program, oyun gibi yazılımlar ile birlikte kurulur. Herhangi bir siteden ücretsiz bir program indirdiğinizde bu programların içine başka yazılımlar gömülmüş olabilir. Bu sebepten kurulum sırasındaki aşamları dikkalice geçmelisiniz.

    Winzipper bazı anti-virüsler tarafından şu adlar ile tespit edilirler:

    • TrendMicro-HouseCall TROJ_GEN.F47V0613
    • AVG  MalSign.Taishumu.511
    • Symantec WS.Reputation
    • Antiy Labs AVL AdWare/Win32.D365
    • Reason Heuristics PUP.TaiwanShuiMuChihChingTechnologyLimited.J

    Adım adım: MalSign.Taishumu virüsü temizleme

    MalSign.Taishumu virüsünü temizlemek için bilgisayarınıza bir anti-malware yazılımı yüklemeniz gerekiyor.

    MalSign.Taishumu virüsünü Malwarebytes anti-malware temizleme:

    Malwarebytes anti-malware MalSign.Taishumu virüsünü tespit edecek ve otomatik silecektir.

    1. MalSign.Taishumu virüsünü temizlerken AVG veya başka antivirüs kullanıyorsanız geçici olarak kapatın, devreden çıkartın.
    2. Malwarebytes anti-malware  linkinden Malwarebytes anti-malware programını indirin.
    3. Malwarebytes anti-malware ile bilgisayarınızda tam tarama gerçekleştirin.
    4. Malwarebytes anti-malware  MalSign.Taishumu virüsünü bulacak ve silecektir.
    5. Bilgisayarın yeniden başlatılması istenirse bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    MalSign.Taishumu virüsü temizleme işleminde kullanılacak olan Malwarebytes anti-malware programı ücretsiz ve güvenilirdir.

    cemphp cemphp (651)
    9 yıl önce cevaplandı

      Yukarıdaki tavsiye sonuç vermiyor.belirtilen malware proğramını kullandım virusu temizliyor fakat sorun tekrar ortaya çıkıyor herhangi bir sonuç alamadım.avg virusu buluyor temizliyor fakat gün içerisinde virus tekrar ortaya çıkıyor.

      veterinerhekim veterinerhekim (16)
      9 yıl önce cevaplandı

      • MBA ile tam tarama yaparsanız sorun çözülecektir. Denenmiş bir yöntemdir. cemphp 9 yıl önce