malware.radar05.gen virüsü nasıl temizlenir?

Bilgisayarımda virüs programı açık olmadan çalıştığım yerin harici diskini taktım ve ondan sonra yerel disk d deki klasörlerin simgesi değişti kısayol olarak gözükmeye başladı klasörler tıkladığımda yeni pencere olarak açtı virüs programını açtığımda da trojan - malware.radar05.gen  virüsü tespit edildi uyarısı aldım nasıl düzeltebilirim

emreavcc emreavcc (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Sistem Geri Yükleme yapabilirsin, kurtulmanın en iyi yolu bu olabilir.

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır?

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

      Hangi virüs programını kullanıyorsun?

      Biraz araştırdım sadece Qihoo-360 antivirüs programı Malware.Radar05.Gen  adı ile bu virüsü tespit edebiliyor. Fakat sana bulaşan virüsü aynı zamanda şu antivirüs programları tespit edebiliyor ve temizliyor:

      • Malwarebytes  (virüs adı:Backdoor.Agent.DC)

      • Emsisoft (virüs adı: Gen:Backdoor.Heur.Bifrose.Co3@cOn4Ahei (B))

      • Avast (Win32:Malware-gen)

      • AVG (VBCrypt.CNC)

      Backdoor virüsler oldukça tehlikelidir. Sisteminde açık kapı bırakarak başkalarının bilgisayarına girmesine izin verirler. Bilgisayarını mutlaka bir veya bir kaç antivirüs programı ile taratmanda fayda var. Şu antivirüs - antimalware programları deneyebilirsin:

      Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır?

      Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır?

      hakan hakan (15394)