Malwarebytes'ın bulduğu virüs'ü silmeli miyim?

Öncelikle merhabalar, benim sorum şu; ben PC'me Malwarebytes programını indirip kurdum 14 günlük premium sürümüne geçtim ve tarama yaptım. Bu tarama sonucunda 12 adet sonuç çıkardı 2 tanesini sildim ancak diğerlerinin ne olduğu hakkında pek bir fikrim yok, internette araştırdım. Sanırsam benim Win10 orijinal sürüm değil kopyası ve Malwarebytes'ta bu kopyayı virüs olarak algılıyor silmelimiyim yoksa kalmalı mı? Bu dosyaların virüs olup olmadığı hakkında bir fikrim yok. Belki Windows'ta ki önemli şeylerdir diye sona sansür koydum.

Hızlı resim yükle sitesine SS koydum linki: https://hizliresim.com/HkBjIW

Uzmanim.net'in şu videosundan geliyorum: https://www.youtube.com/watch?v=0MqcrpEvMYY

ahm02src ahm02src (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Windows 10'un kopyası olduğu için değil, işletim sistemini KMS ile etkinleştirdiğin için virüs olarak algılıyor. Silebilirsin ya da silmezsin sana kalmış, ben olsam silerdim.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

      Office programındaki crack'ı virüs olarak bulmuş. Bana sorarsan bilgisayarındaki virüsleri temizle ve kendini riske atma. Mallwarebytes'in bulduğu virüslerin çoğu crack.

      darkcrak darkcrak (5158)
      3 yıl önce cevaplandı

        Malwarebytes'ın bulduğu KMS Windows, Office gibi uygulamaları cracklemek için kullanılan bir yazılım.  Dikkat edersen Malwarebytes bunları virüs olarak değil "Riskli uygulama" kategorisinde bulmuş.

        Temizlersen kullandığın crackli yazılımlar artık çalışmayacaktır.  Virüs değil ama elbette her crack risk içerir.

        alattin alattin (16984)