Malwarebytes Kurulum Dosyasında Virüs olabilir mi?

Merhabalar. https://www.malwarebytes.com/mwb-download/thankyou sitesinden indirdiğim kurulum dosyasını virüstotal'da tarattığım zaman Jiangmin tarafından Backdoor.Generic.cjue isimli virüs tespit ediyor. Acaba bu yersiz bir algılama mıdır?

mim123 mim123 (3)
1 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Merhaba,

    Malwarebytes'i, Malwarebytes'in orjinal sitesinden indirirseniz hiçbir sıkıntı olmaz.

    xbedirhanx xbedirhanx (836)
    1 yıl önce cevaplandı

    • Anladım hocam. İlgili konudaki linkten indirmiştim, bağlantı güvenli yazıyordu. Çok teşekkürler. :)) mim123 1 yıl önce
    • Rica ederim:) xbedirhanx 1 yıl önce

    Verdiğin link orijinal Malwarebytes linki. Malwarebytes kurulum dosyasında virüs yok.

    Virustotal üzerinde pek çok antivirüs uygulamasına ait tarama motoru var. Bunlar zaman zaman False Possitive denen yanlış gösterimler yapabilir.  Jiangmin de hatalı göstermiş.

    Antivirüslerin birbirini virüs olarak gösterme olasılığı var. Antivirüslerin yapısından dolayı, kullanılan bazı kütüphaneler false possitive sonuca sebep olabiliyor.

    alattin alattin (16999)
    1 yıl önce cevaplandı

    • İçten içe, bunun yanlış pozitif olduğunu düşünsem de tereddüt ettiriyor insana malesef. Mesela her zaman kullandığım revouninstaller programının .exe dosyası da virüstotalde |Trapmine Malicious.high.ml.score| mim123 1 yıl önce
    • olarak görünüyor ancak muhtemelen bu da yanlış pozitif, ancak olmama ihtimali yüklemememe yetti. :D Yardımınız için çok teşekkürler hocam. İyi günler dilerim. :)) mim123 1 yıl önce