Malwarebytes mi windefender mı?

Merhaba, size birkaç sorum olacak.  Windows Defender'in arka planda ram tüketmesi benim FPS'imi düşürüyor bu hoşuma gitmiyor.  Şuan windefender işimi görüyor eğer cazip gelirse "MALWAREBYTES ANTİ-MALWARE"  indirmek istiyorum. Sizin tavsiyeniz nedir windefender ile devam mı edeyim ya da  "malwarebytes anti-malware" mi kullanayım?

Sorularım olacak :

1) "Malwarebytes anti-malware" de aynı windefender arka planda ram tüketimi yaparmı?

2) "Malwarebytes Anti-Malware" bir ANTİ-VİRÜS müdür? çünkü bir sürü kaynak var bizi anti-virüs birisi değil malware temizleyici felan diyorlar bu program tam olarak ne?

3)Eğer 2. sorunun cevabı anti-virüs çıkarsa ,anti-virüslükte iyimidir yoksa bilgisayarı dahada yoran veya işe yaramaz bişey mi ?

4) 1. soruya benzer olacak fakat öğrenmek istiyorum = Bazı anti-virüs programları norton gibi kaspersky gibi arkada daha fazla çalışıp bilgisayarı yoruyorlarmış. Kaynaklara göre daha ağırmış . "Malwarebytes anti-malware" de  böyle bir sorun var mı?

-Şimdiden teşekkür ederim.

alperennn1 alperennn1 (1)
1 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Oyun oynarken ya da önemli bir işlem yaparken Windows Defender'ı kapatabilirsin.  Bu durumda Windows Defender kaynaklı FPS kaybı yaşamazsın. Sorularına cevap vermeye çalışayım

    1) "Malwarebytes anti-malware" de aynı windefender arka planda ram tüketimi yaparmı?

    Her iki uygulamada IDLE durumda benzer oranlarda RAM tüketiyor.

    2) "Malwarebytes Anti-Malware" bir ANTİ-VİRÜS müdür? çünkü bir sürü kaynak var bizi anti-virüs birisi değil malware temizleyici felan diyorlar bu program tam olarak ne?

    Malwarebytes antivirüs özelliği de barındıran bir yazılım. Malware kavramı virüsleri de içeren zararlılar kapsayan bir kavram. Bir üst küme gibi düşünebilirsin. Bir zararlının virüs olabilmesi için kendini kopyalaması, yayılmaya çalışması, başka cihazlara da bulaşma gayreti olması gerekir. Mesela Fidye yazılımları (kolay anlaşılsın diye fidye virüsü de diyoruz, Ramsomware) virüs değildir. Ama zararlı yazılımdır. Bu sebepten Malware grubuna girer.

    3)Eğer 2. sorunun cevabı anti-virüs çıkarsa ,anti-virüslükte iyimidir yoksa bilgisayarı dahada yoran veya işe yaramaz bişey mi ?

    Anti-Malware yazılımlar antivirüs'den daha kapsamlıdır.  Windows Defender da aslında bir antivirüs programı değil. Güvenlik yazılımı, anti-malware sayılabilir.

    4) 1. soruya benzer olacak fakat öğrenmek istiyorum = Bazı anti-virüs programları norton gibi kaspersky gibi arkada daha fazla çalışıp bilgisayarı yoruyorlarmış. Kaynaklara göre daha ağırmış . "Malwarebytes anti-malware" de  böyle bir sorun var mı?

    Malwarebytes performans ve kaynak tüketimi olarak iyidir. Fazla bilgisayarı yormaz, fazla kaynak harcamaz.  Antivirüs ve antimalware yazılımlar genelde tarama sırasında veya zararlı ile karşılaştıklarında daha fazla kaynak tüketirler.  Antivirüslerde ve antimalware yazılımlarda oyun modu bulunur ya da geçici olarak devreden çıkartma özelliği bulunur. Oyunlar sırasında bu modda kullanırsan performans konusunda sıkıntın olmaz.

    hakan hakan (15409)
    1 yıl önce cevaplandı

      Teşekkür ederim hocam herşeyi ayrıntılı anlatmışsınız :)

      alperennn1 alperennn1 (1)