Mantık Dışı Bir Kapanma Sorunu

Arkadaşlar Merabalar Bilgisayarım i5 8 ram 2gb nvida ekran kartı olan bir laptop bilgisayarım temiz formatlı kurulumları tam ve sorunsuz çalışıyor GTA 5 oynarken bile donmayan ısınmayan bir bilgisayar ama ne hikmetse 256 MB ramle bile çalışabilen oyunlarda ısınıp kapanıyor sebebi nedir?

animegirl06 animegirl06 (1)
10 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sorunu daha önce cevaplamıştım, bir geri dönüş yapmadın: https://uzmanim.net/soru/bazi-oyunlarda-bilgisayarim-isinip-kapaniyor/117208

    Oyunun az ram kullanması işlemci az ısınır anlamına gelmez. Çok az ram kullanıp işlemciyi deli gibi ısıtabilir. Aniden kapanma bir işlemci koruma mekanizmasıdır.

    Oyunu çalıştırırken işlemci ısısını kontrol etmelisin.  Bir önceki linkte program linki verdim onunla ölçmelisin.

    Bir de kapanma dediğin şey gerçekten kapanma mı? Bilgiayarı power düğmesinden açman mı gerekiyor? Yoksa bilgisayar yeniden başlıyor filan mı?

    murat murat (12492)
    10 ay önce cevaplandı