Masa üstü Bilgisayarım açılmıyor

Öncelikle merhabalar.Casper masa üstü bilgisayarım bugün sabah açtığım da ilk yüksek bir fan sesi geldi açılmadı.sonra reset attım elektrik komple gitti.power i kontrol ettim çalışıyor ancak ana karta elektrik gelmiyor 12 w kablasonu çıkarıp deneme yaptım yinede çözüm bulamadım.açma kapama tuşundada problem yok kontrolünü yaptım.sorun ana kartta ise değişmesi şartmı tamiri olabilirmi sizce

anka0744 anka0744 (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Anakart tamir edilebilir ancak bir anakart parası daha çıkarırlar. Bilgisayar açılırken ki yüksek fan sesi Ya ekran kartından, ya da işlemci den gelir ama yüksek ihtimalle işlemciden gelmiştir. Bir bilgisayarcıya götürün arıza tespit yapın fiyat isteyin eğer kendi anakartınıza yakın bir fiyatsa tamir etmeye değmez. Anakart modelin nedir?

    hydra hydra (3800)