Masaüstü Bağlam Menüsüne Denetim Masası Seçeneği Eklemek

Windows 7, 8 ve 8.1 işletim sistemlerinde masaüstü bağlam menüsüne denetim masası öğesi nasıl eklenir

Anonim Anonim (156)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    1. Windows logosu + R tuşlarına basın notepad yazın enter tuşuna basın
    2. Not defterine şu kodları yazın:
      Windows Registry Editor Version 5.00

      [HKEY_CLASSES_ROOT\DesktopBackground\Shell\Denetim Masası]
      "Icon"="control.exe"

      [HKEY_CLASSES_ROOT\DesktopBackground\Shell\Denetim Masası\command]
      @="\"C:\\Windows\\System32\\control.exe\""

    3. Dosya seçeneğine tıklayın açılan menüden Farklı Kaydet... seçeneğine tıklayın
    4. Kayıt türünü Tüm Dosyalar (*.*) olarak değiştirin
    5. Dosya adına Q.reg yazın Kaydet butonuna tıklayın
    6. Q.reg Dosyasını açın gereken onayları verin
    • Denetim Masası seçeneğini kaldırmak için
    1. Windows logosu + R tuşlarına basın regedit yazın enter tuşuna basın
    2. HKEY_CLASSES_ROOT\DesktopBackground\Shell\Denetim Masası yoluna gidin
    3. Denetim Masası klasörünü silin
    Anonim Anonim (156)