Masaüstü bilgisayar parçalarından altın çıkarılır mı?

Merhaba, evimde köşede duran bir eski sistem var. Satsam 100 TL ancak eder. Ben de internette araştırdım da bu kasa içindeki parçalardan küçük miktarda olsa altın çıkıyormuş. 5-10 gram altın çıksa bile razıyım. Bana yol gösterir misiniz, o altınları oradan nasıl çıkartıp, bir araya tutabilirim?

Elimde olanlar:

- 3 tane RAM
- 1 tane Anakart
- Ses kartı
- Güç kaynağı (2 tane)
- DVD ROM

nuteya nuteya (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Çok saçma.. Hep soylenir ama öyle bir şey yok. Kendisi 100 Lira etmeyen bir makineden nasıl değerli maden elde edilebilir?! Biraz mantıklı olmalısın.

    Sen o sistemi -eğer calisiyorsa, açılıyorsa- bilgisayarı olmayan bir komşu çocuğuna ver, hediye et sevinsin.

    Bu arada 4 Eylül gram altın alış ve satış fiyatları 255 ve 257 liradır.  Yani senin PC'de senin hesabına göre (10 Gram) 2500 Liradan fazla bir degerde altın bulunuyor öylemi? :)

    temmuz temmuz (12505)
    5 yıl önce cevaplandı

    • İnternette izledim, 300-400 TL kazandım diyen vardı? nuteya 5 yıl önce
    • Sende inandın :) @nuteya temmuz 5 yıl önce

    5-10 gram çıkarsan yeter ha :)  @temmuz  un dediği gibi işlemci başına 2500TL. Çok iyi. Tabi bu hayal. Gerçek değil.

    Bir sitede görmüştüm. 1 Kg. SIM  kartan 1.75 gr altın elde edebiliyormuşun. Eski Intel Pentium MMX (ceramic) CPU'larda altın oranı 0.12gr idi. Bunlar yüksek altın içeren işlemcilerdi.

    Günümüz işlemcileri bunların çok daha altında altın içeriyor.

    hakan hakan (15409)