Masaüstü bilgisayara 4GB ram taktığımda mavi ekran geliyor

QUADRO H55M-55G anakartım, Windows 7 64 bit işletim sistemi, 1GB NVIDIA ekran kartı ve mevcutta 2GB RAM'a sahip bir masaüstü bilgisayarım var.  2GB RAM'i çıkartıp 4GB Kingston bellek taktığımda, bilgisayar BIOS'da 4GB olarak görüyor. Fakat Windows açılırken Mavi ekran hatası veriyor.

Size sorun ne olabilir?

h1d8n7cae901 h1d8n7cae901 (8)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Önce 4GB kingston ram Frekans olarak bilgisayarınızla uygun mu? Bunu kontrol edin.

    QUADRO H55M-55G anakarta ait bios güncellemesi var mı kontrol edin.

    Daha sonra 4 GB Ram'in slota düzgün oturup oturmadığını kontrol edin, çıkartın tekrar takın, RAM slotunda toz varsa bir cihazla üfletin.  O alanın temiz olduğundan emin olun.

    Sonra 4GB kingston ram'i başka bir bilgisayarda deneyin sorun var mı yok mu diye.

    Ve mümkünse 4GB Ram takılıyken Windows 7'yi tekrardan, format atarak yükleyin. Güncellemelerini yapın.

    Tüm bunlara rağmen mavi ekran alıyorsanız RAM'de sorun var ya da sisteminiz ile uyuşmuyor demektir.

    hakan hakan (15394)
    8 yıl önce cevaplandı

      frekans dediğin mhz ise 1333 mhz aldım 2 gb 1333 de çalıyor şuan

      quadronun sayfasına baktım ama anlamadıgımdan geri çıktım bios dan

      Ram yerine iyi oturuyor dedigini yaptım ama aynı hatayı tekrar aldım (2 gm rami çıkarıp 4 ü taktıgım yerde sorun olmaz galiba çunku 2 gb calsıyor ve yerıne ıyı oturtmustum)

      çarşıda denedım  adam anakartı durdu felan dedı bişey demedı sonra

      Format atacak kımsen yok çarsıya baya uzak bır yerdeyım elımde kasa ile dolaşmak zor oluyor 4yıl önce atmıştım formatı deep frezeli

      tüm bunlara rağmen maviyi aldım .!!!

      h1d8n7cae901 h1d8n7cae901 (8)