Masaüstü Bilgisayarda Güç Tasarrufu Alma (Windows 7)

Merhaba, başlıktanda anlaşılacağı üzere bilgisayarımı artık güç tasarrufu modunda kullanmayı daha çok seviyorum o yüzden de güç tasarrfuna almak istiyorum, biraz daha detay belirtmek gerekirse de (ultra güç) tasarfuna almak istiyorum.

1-)Bunun için dış kaynaklı uygulama varmıdr ?

2-)Windows 7 İşletim sisteminde ultra güç tasarrufu nasıl yapılır ?

Saygılarımla.

lucas77 lucas77 (199)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Güç tasarrufunu açmayı neden istiyorsunuz? Elektrik fiyatlarından dolayı mı? Eğer öyleyse normal bir kullanıcı bilgisayarı aman aman elektrik yemez. Ultra güç tasarrufu diye bir ayar olduğunu sanmıyorum bunun için de yardımcı programlar olacağını zannetmiyorum. Eğer güçten verimlilik almak istiyorsanız 80+ gold, bronz ibareli güç kaynaklarını kullanın. Ekstra olarak da ekran parlaklığını kısabilirsiniz.

    hydra hydra (3800)