Masaüstü bilgisayarı hiç kapatmazsam ne olur?

Merhabalar,

meraktan soruyorum masaüstü bilgisayarı hiç kapatmazsam, kullanmadığım zamanlarda sadece uykuya alsam. sorun açarmı ne olur?

aserifkuzu aserifkuzu (188)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    uyku moduna alabilirsiniz birşey olamaz entra basınca pc açılır ayarları resimdeki gibi ayarlayın

    Denetim Masası\Donanım ve Ses\Güç Seçenekleri\Sistem Ayarları

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

      Gereksiz enerji harcaması olur, buda elektrik faturalarına yansır (Uzmanların televizyon ve benzeri cihazların gereksiz standby'da bulundurulmalarini dahi tavsiye etmedikleri malumdur).

      Ayrica Türkiye burası, elektrik kesintileri, voltaj artış ve düşüşleri vb günlük olaylardan. Donanım ve yazılım problemleri oluşabilir, önemli veri kayıplarına uğrayabilir, başına olmadık işler ve masraflar açılabilir.

      Akıllı olmak gerekir. Geçici ihtiyaç halleri haricinde bunu yapmamak lazım.

      temmuz temmuz (12505)
      7 yıl önce cevaplandı

        TEŞEKKÜRLER :)

        aserifkuzu aserifkuzu (188)