Masaüstü bilgisayarım kitleniyor!

3 yil once magazadan aldigimiz toplama masaustu bilgisayar bir kac ay sonra tuhaf bir bicimde kitlenmeye basladi. Evet sadece kitleniyor kasma vs. Veya herhangi bir uyari olmadan. Fare hareket etmiyor hatta bilgisayarin saati duruyor, ag adaptorunun isigi ve klavyenin numlock gibi tuslarinin isigi degismiyor, kasadaki disk isigi ya surekli kapali ya da surekli acik kaliyor, eger ses caliyorsa onun yerine hoparlorde surekli ve tek tip bir cizirti cikiyor.

Bilgisayarimin ozellikleri sunlar:

İ3 3220 islemci
Kingston 4 gb ram
Nvidia geforce 650 ekran karti
Asus anakart
toshiba harddisk su anki
barracuda ve wd harddiskler eski

Dis donanimlar

logitech klavye
a4tech fare
exper hoparlor
inca kablosuz ag adaptoru

not: aldigimda windows 8 isletim sistemiydi simdi windows 10 a yukselttim

Denenmis seyler

once mbam, adwcleaner gibi yazilimlarla tarama yaptim bir sey cikmadi sorun cozulmedi
ag ile guvenli modda baslattim orada da kitlendi.
magazanin servisine goturdum test etmisler donmamis, dondugumuzde dondu.
rami gecici olarak degistirdim dondu.
ekran kartini cikardim kartsiz kullandim dondu.
power supply degistirdim gecici olarak ve dondu.
priz yerini degistirdim dondu. coklu prizi de degistirmeme ragmen.
format attim yine dondu. barracuda harddisk bir anda kafa atarak bozuluverdi bilgisayar baslamadi icin yeni wd harddisk aldik yine dondu. o da bozuldu simdi toshiba hdd var hala olmadi hala donuyor!

(Not: Tüm bu yukaridaki cozumleri gittigimiz farkli bilgisayarcilarla birlikte denedik tabi.)
anakarti degistirmeyi denedik ama uyusmamis, simdi ayni anakart modelini arastiriyoruz cozum icin.

ozellikle simcity veya ets2 gibi oyunlarda cabucak donuveriyor bu yuzden dogru durust oynanmiyor. ayrica uyku moduna aldigim zaman uyandiginda donmus olabiliyor. yine de video izlerken, internette gezinirken de dondu hatta windows acilirken bile dondu!
gecici tek cozum kasa dugmesi ile kapatip acmak. iki saat bile bekledik ama geri donmedi cunku. Yani halen bir sebep bulabilmis degiliz.
not: routerimizde baska windows bilgisayarlar ve androidli cihazlar bagli onlarda hic bir sorun yok...

kabakci kabakci (18)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Aylar sonra gelen güncelleme: Windows kullanırken bilgisayarım kitleniyordu. Şimdi başka bir işletim sistemini aylardır kullanıyorum ve bilgisayarım hiç kitlenmedi.

    Sorun çözülmüştür.

    kabakci kabakci (18)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Bunun anlamı o zaman kullandığın donanımlardan birinin sürücüsü Windows işletim sistteminde sorun çıkartıyor. hakan 7 yıl önce
    • Büyük ihtimalle kablosuz bağdaştırıcı. Eğer o işletim sisteminde de çalışsaydı galiba bilgisayarım donacaktı. Neyse ki tam çalışmadı. kabakci 7 yıl önce

    okadar karıştırmışınızki el değmedik parçası kalmamış tavsiyem bu işin uzmanna götürün bilgisayarınızı adamakklı elden geçirsin uyumsuz parçalar varsa değişr işletim sistemini sıfır yükletir rahat edersiniz

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Biliyorum ki bilgisayarcılar yaşadığım yerdeki en iyileri. Hatta birbirlerini de tanıyorlar ve hepimiz sorunun çözümü için uğraşıyoruz. kabakci 7 yıl önce