Masaüstü cihaz BIOS a girme ekranında kalıyor

EKRANDA BIOS ( PRES DEL TO RUN SETUP YAZIYOR... YANİ BIOS'A GİRME EKRANINDA KALDI. CİHAZIM AÇILMIYOR. YENİ FORMAT ATTIM.

yerlisu yerlisu (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    @cemkara arkadaşımızın paylaşısı dikatle uyguarsanız çözüme ulaşırsınız kolay gelsin çözüme gidin

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

      BIOS'a girme ekranında kalıyorsa format işlemi doğru tamamlanmamış olabilir.

      Önce bilgisayara takılı USB bir cihaz var mı ona bakın. USB bellek gibi.  Usb bellek, USB disk gibi bir cihaz açılış önceliğini karıştırıyor olabilir. Varsa çekin.

      Eğer bilgisayara takılı bir usb cihaz yok ve bilgisayar açılış ekranında kalıyorsa, bilgisayarı yeniden Windows DVD'si ile açın ve kurulumu yeniden yapın.  Bu sefer kurulum sırasında, doğrudan formatlamayın. Bölümleri silin ve yeniden oluşturun. Daha sonra formatlayın ve kuruluma geçin.

      hakan hakan (15409)
      7 yıl önce cevaplandı

        Bu sorunun birkaç nedeni olabilir. @hakan hocamınızın dediği gibi bilgisayarınız doğru kurulmamışsa bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz.Ayrıca doğru kurulsa dahi başlangıçta farklı bir aygıt ile başlamaya çalışıyorsa bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz.Aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

        • Başlangıçta BIOS a girmek için del tuşuna basın.
        • BIOS üzerinden Boot sekmesine gelin sıralamadan first yazan yere Harddiskinizi getirin.

        Bu işlemden sonra bilgisayarınız ilk açılışta Harddisk'e bakacak eğer sorun yoksa işletim sistemi açılacaktır.Bu işlemden sonra dahi başlangıçta sorun oluyorsa, harddisk üzerinde işletim sistemi doğru yüklenmememiş anlamına gelecektir.Kurulum aşamalarını tekrar gözden geçirmenizi tavsiye ederim.

        ismailsarp ismailsarp (6010)
        7 yıl önce cevaplandı

        • BIOS'ta default ayarlar (önce f9 ve enter, sonra f10 ve enter) yaparakta @ismailsarp tavsiyesindeki yol gerçekleşecek, aynı şey olacaktır @yerlisu temmuz 7 yıl önce