Masaüstü donanımımı değiştirmek istiyorum

Merhaba,
2016 yılında bilgisayar donanımı mı yine ayni usulle yavaş yavaş değiştirmiştim, ama herşey hızla değişiyor ve yeniden masraf altına girmek zor olsada Farc Cry 6 sistem gereksinimlerini okuduktan sonra, tekrar imkan buldukça yavaş yavaş donanımımı değiştirmek ihtiyacı baş gösterdi, ama nereden başlayacağıma karar veremedim, şimdilik 5000 TL civarında ekran kartı veya anakart alarak başlamayı düşündüm ama uyum sağlayacakmı bilemiyorum, bana, bunlardan birini alırsan diğerleri ile uyum sağlamaz denildi, bu nedenle.
Sizlerden fikir alma ihtiyacını hissettim.
Kullanmakta olduğum donanımımdan bazıları aşağıda,
Örneğin: İşe ekran kartından veya anakarttan başlasam aşağıdaki donanımlarımla uyumsuz olur mu? Sizce hangisinden başlamalıyım?
Teşekkürler.

Donanımımdan bazıları:
Anakartım: ASUS Z170 Pro Gaming 1151 soket DDR4 3400 MHz.

Ekran kartı.
ASUS NVIDIA GeForce GTX 960 GDDR5.

İşlemci.
Intel Core i5 6600K CPU 3500 GHz 4 GB. 128 bit.

RAM.
Kingston HyperX 16 GB. DDR4 (1333MHz)

Klavye.
Everes Rampage Hydra Full RGB.

Monitör.
ASUS 28.8" VZ249Q Full HD 5ms 75 Hz HDMI+DP IPS Gaming.

refikilhan refikilhan (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Minimum PC requirements: 1080p, 30FPS (no raytracing)

    • CPU: AMD Ryzen 3 1200 – 3.1 GHZ or Intel i5-4460 – 3.2 GHZ
    • GPU: AMD RX 460 – 4 GB or NVIDIA GTX 960 – 4 GB
    • RAM: 8 GB (dual-channel mode)
    • Storage: 60 GB HDD (SSD recommended)

    Recommended PC settings: 1080p, 60FPS (no raytracing):

    • CPU: AMD Ryzen 5 3600X – 3.8 GHZ or Intel i7-7700 – 3.6 GHZ
    • GPU: AMD RX VEGA64 – 8 GB or NVIDIA GTX 1080 – 8 GB
    • RAM: 16 GB (dual-channel mode)
    • Storage: 60 GB HDD (SSD recommended)

    FC6'nın Sistem özellikleri böyleymiş. Ben de şaşırdım. Benim sistem de rahat kaldırmayacak gibi. ( R5 2600X + 1660 Super + 16 GB RAM )

    Ekran kartı alamazsın bu piyasada. Fiyatlar malum. GTX 960'ın seni idare etmesi gerekiyor yoksa işin zor. Bana kalırsa Ekran kartı dışındaki tüm bileşenleri satıp alt takımı değiştirmek. Çünkü Ekran kartı değiştirsen işlemci yetmeyecek, işlemciyi değiştirsen değiştiremezsin anakart eski.

    hydra hydra (3800)
    2 yıl önce cevaplandı

    • İlgilenmeniz beni mutlu etti, çok teşekkürler. benim şu anda mevcut donanımım ile Far cry 6 sorunsuz çalışır mı ? refikilhan 2 yıl önce
    • İnanın bilmiyorum. Özellikle ekran kartının performansı hakkında. FC6 tam çıkınca biraz bekleyin performans testleri yapılsın öyle bakarsınız @refikilhan hydra 2 yıl önce
    • Çok teşekkürler refikilhan 2 yıl önce