Masaüstü duvar kağıdı kendiliğinden siyah oldu

Masaüstü duvar kağıdı kendiliğinden siyah oldu bir defa olmuştu bunun sebebi nedir bir kaç virüs programıyla tarattım birşey çıkmadı casusmu var bilgisayarda windows orjinal yeni formatladım güncellemeleri daha yüklemedim normalmi

ahmet466 ahmet466 (5)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bir sebepten olmuştur, çok önemli değil. Yeniden veya yeni duvar kağıdını koyabilirsin, problem olmaz.

    Birde ekran kartı sürücünü kontrol eder ve eğer bozuk/problemli veya eski ise güncelleme yaparsın.

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Bilgisayari yeni formatladm butun diskleri bicimlendirdm virus veya casusu gbi bir sorun olabilirmi hemen ahmet466 7 yıl önce
    • Yeni yüklenmiş işletim sisteminde virüs olmaz (Ancak yükleme yaptığın iso dosyası virüslü ise olabilir). Doğru ve tam uyumlu ekran kartı sürücüsü olmamasından olabilir. Başka sebepleride olabilir. Merak etme zaman içerisinde hem düzelir, hem neden olduğu belli olur. Sen ekran kartı sürücüsü kontrolu ve güncellemesiyle bir başla hele. temmuz 7 yıl önce
    • Tamam format dvd sinide taratmistim hic bi sıkıntı yoktu virüste çıkmadi rahatladım saol ilk böyle oldu formattan sonra neyse sistem oturunca sıkıntı kalmaz herhalde tekrar saol ahmet466 7 yıl önce
    • :) temmuz 7 yıl önce
    • size birşey daha sorabilirmiyim ben windows 7 kullanıyorum ama ağır windows 8 dvd si var orjinal casper bir arkadaşımda benim bilgisayarım farklı bir marka şimdi onla benim bilgisayara format atsam ne olur aynı lisanslarımı verir yoksa farklımı verir aynı verirse sorun olurmu ahmet466 7 yıl önce
    • Orjinalde olsa farklı bir işletim sistemini yüklersen PC'ne (Windows 8 ile formatlarsan) eski Windows 7 lisansın bu yeni sistemde geçerli olmaz. Yüklenen Windows 8 işletim sistemini yeniden etkinleştirmen gerekir. Bunuda yasal olarak yapamazsın (Microsoft buna çok para ister). Ancak web'de araştırarak bulabileceğin crack/etkinleştirme yöntemleriyle işin içinden çıkabilirsin ama haliyle buda hem yasal olmaz, hemde belki güvenilir olmayabilir. Ama istersen Windows 10 çıkış tarihi olan 29 Temmuza kadar (2015'te çıkmıştı), yani birinci senei devriyesine kadar Windows 7 işletim sistemini Windows 10'a yasal ve ücretsiz yükseltebilirsin. Windows 10 varken sana zaten Windows 8'i tavsiye etmezdim. Yükselteceksen bedava ve yasal, üstelik en son, en gelişmiş windows işletim sistemi 10'a yükselt. Donanım olarak Windows 7 ile çalışan PC, Windows 10 ilede çalışır. Hemde daha stabil ve daha hızlı, problemsiz.. Uzmanım net'te bu yükseltme ile ilgili bilgileri bulabilirsin. Site içi arama motorunda aramalısın. En son olarak, söz ettğim bu yasal ve ücretsiz yükseltme, halen PC'inde yüklü Windows 7 yüklü sistemin yasal lisansa sahip ise olabilir, bu bilinmelidir. Kolay gelsin. temmuz 7 yıl önce