Masaüstü pencere yöneticisi fazla RAM tüketiyor

Merhaba, masaüstü pencere yöneticisi diye bir şey var görev yöneticisinde ve bilgisayarı açtığımda 40 MB RAM kullanıyor 2 saatten geçtikten sonra 1200'e kadar çıkıyor. Her 2 saatte bilgisayarı yeniden başlatıyorum ve bilgisayara açıldığında gene 40 MB'a düşüyor birkaç saat sonra gene artıyor. sebebi nedir, nasıl düzeltebilirim? Yeniden başlatmaktan sıkıldım.

lastedward lastedward (3)
2 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Şu an bir güncelleştirme geldi onu yaparsan düzelir benim düzeldi yap sende

    utkuberk1 utkuberk1 (1)
    2 yıl önce cevaplandı

      dwm.exe veya Masaüstü Pencere Yöneticisi Windows'un temel bileşenlerinden biridir.  Bellek kullanım miktarı sürekli artıyorsa "Memory Leak" bellek sızıntısı vardır.

      Bilgisayarı yeniden başlat.  Varsa Windows güncellemelerini yükle. Sorun düzelecektir.

      hakan hakan (15424)