Masaüstü simgeleri yer değiştiriyor

Windows 10 masaüstü simgeleri yer değiştiriyor. Masaüstündeki simgeleri düzenliyorum. Bilgisayarı yeniden başlatıyorum sonra bir bakıyorum masaüstü simgeleri yer değiştirmiş. Masaüstü simgeleri yer değiştiriyor sorununu çözümü nedir?

acemiadam acemiadam (220)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Masaüstü simgeleri yer değiştiriyorsa çözüm için şunu deneyebilirsin, belki " yer değiştiriyordan" kastın Windows ayarları kaynaklı bir sorundur.

    Masaüstü simgeleri yer değiştiriyor çözüm 1:

    Windows 10 işletim sisteminde masaüstü simgeleri yer değiştiriyorsa sorun basit bir ayardan kaynaklı olabilir.  Aşağıdaki adımlar çözüm sağlayabilir.

    1. Masaüstünde sağ tuşla tıkla açılan pencereden Görünüm'ü seç.
    2. Görünüm menüsünde şu seçenekler gelecek:
      Masaüstü simgeleri yer değiştiriyor sorununun çözümü
    3. Burada Simgeleri Klavuz çizgisine hizala seçeneğini kaldır.
    4. Yine burada Simgeleri otomatik düzenle seçiliyse seçimi kaldır.

    Masaüstü simgeleri yer değiştiriyor çözüm 2:

    Windows 10 masaüstü simgeleri yer değiştiriyor sorunun diğer bir çözümü olarak da şunu da deneyebilirsin

    1. Fare imleci masaüstünde boş bir yerdeyken klavyeden CTRL tuşuna basılı tut.
    2. Daha sonra Mouse'un orta tekerleğini hareket ettir. Bu simgeleri büyütüp küçültür. İstediğin boyuta geldiğinde bırak.
    3. Masaüstünde sağ tuşla tıkla ve yeniyeyi seç.
    4. Bilgisayar yeniden başladığında artık sorun kalmamış olacaktır.

    Bu ikisinden biri Windows 10 masaüstü simgeleri yer değiştiriyor sorununa çözüm olmalı.

    hakan hakan (15394)
    5 yıl önce cevaplandı

    • "Simgeleri otomatik düzenle" bunu kaldırınca düzeldi sağol hakan abi acemiadam 5 yıl önce

    1. Masaüstünde boş bir alana sağ tıkla ve Görünüm yazan şeyin üstüne gel
    2. Açılan bölümde simgeleri otomatik düzenlenin tikini kaldır.

    Bu yöntemden sonra yine devam ediyor ise bilgisayarına virüs bulaşmış ola bilir alttaki antivirüs programları ile bilgisayarını tara

    1. Mallwarebytes
    2. Adwcleaner
    3. HitmanPro

    Bu yöntemlerden sonra hala sorunun düzelmedi ise bize bildir

    darkcrak darkcrak (5158)