Masaüstünde %100 Ekran Kartı Kullanımı

Kimgdom Come: Delivarence oyununda oyunu durdurup masaüsütne geçtiğimde bile nvdia gtx 950m ekran kartı kullanımı halen %100, farklı oyunlarda denediğimde(Tomb Raider) masaüsütne geçiş yaptığımda kullanım %0  düşüyor

 Masaüstüne geçiş yaptığımda ekran kartı kullanımı nasıl düşürebilirim?

Bir oyunda kullanım düşerken diğerinde neden düşüş yaşanmıyor?

Dahili: İntel(R) HD Graphics 530

Harici: Nvdia GeForce GTX 950m

mutecessis mutecessis (216)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    -1

    Kimgdom Come: Delivarence'da İntel'i kullanıyor diğer oyunda da NVIDIA ekran kartını kullanıyor yani masa üstüne gittiğin zaman normal windows intel'i kullanıyor NVIDIA oyun için olduğu için bu normal fakat oyunu NVIDIA için ayarlarsan intel boşta kalır ve masa üstündeki kullanım oranı da azalır

    darkcrak darkcrak (5168)