Masaüstünde bir programın isminin tamamı nasıl gösterilir?

Windows 10 kullanıyorum, Internet Download Manager programı gibi ismi uzun olan programların ismi masaüstünde tam olarak gözükmüyor. Ben tamamının gözükmesini istiyorum, bir ayarı var mı?

https://i.hizliresim.com/YNr5rZ.png

omercik omercik (9418)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Masaüstündeki simgelerin metinlerinin tamamı görünsün istiyorsan, ikonların boşluğunu ayarlayabilirsin:

    1. Windows ve R tuşlarına bas.
    2. Açılan pencereye regedit yaz ve enter tuşuna bas.
    3. Kayıt defterinde şu yolu izle:
      HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop\WindowMetrics
    4. Burada IconSpacing anahtar kelimesini bul. Çift tıkla.
    5. Normal değeri bende  -1128 görünüyor. Bu değeri örneğin -2128 yap.
    6. Tamam'ı tıkla.
    7. Bilgisayarı yeniden başlat.

    Bilgisayar yeniden başladığında simgelerin metinleri artık üç nokta şeklinde değil tam olarak görünecektir.

    alattin alattin (16999)
    6 yıl önce cevaplandı

    • @alattin hocambunun bir yöntemi olduğu hiç aklıma gelmezdi bilgisayar dünyasında çareler tükenmiyormuş )) candan 6 yıl önce
    • @candan kayıt defteri üzerinden bu tür bazı istekler yerine getirilebiliyor :) alattin 6 yıl önce

    Masa üstünde program simgeleri program ismi uzun ise tam olarak görünmüyor mause simge üzerine tıklatırsan tamamını görürsün

    candan candan (4301)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Üzerine tıklamadan daima tamamını göstermenin bir ayarı yokmudur hocam? omercik 6 yıl önce
    • Teşekkürler omercik 6 yıl önce
    • "yok evet " ne demek ? @candan mutecessis 6 yıl önce