masaüstünde bulunan geri dönüşüm kutusunun simgesi degişti

merhaba arkadaşlar buğün malwarebytes programıyla virüs taraması yaptım hiç birşey indirip kurmadığım halde 104 tane virüs buldu temizledim benden bilgisayarı yeniden başlatmamı istedi izin verdim bilgisayar açıldığında resimdeki gibi oldu masaüstüne sağ tıklayıp kişiselleştire tıklayıp masaüstü simgelerini değiştirin yazısına tıklayıp ordada aynı ben bu geri dönüşüm kutusu simgesini nasıl ilk haline geri getirebilirim sistem geri yükleme noktası malesef kapalı resim bu şimdiden teşekkür ederim

efsaneemrahylz efsaneemrahylz (247)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Sorunu çözdüm regeditten HKEY_CURRENTUSER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\CLSID\{653FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E]Defaulticon yolunu izledim sağ tarafta bulunan varsayılan kayıt anahtarının varsayılan veri başlığı yoktu diğerleriyle aynı yaptım çözüldü yani  %SystemRoot%\System32\schell32.dll,31 yaptım @cemkara

    efsaneemrahylz efsaneemrahylz (247)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Emrah kendini cevabını cevap olarak kabul etmelisin hakan 7 yıl önce

    Geri dönüüm kutusu bozulmuş gibi görünüyor.  Şunu deneyin:

    Windows 10 geri dönüşüm kutusunu onarmak için;

    1. Windows ve X tuşlarına basın.
    2. Açılan menüden  Komut İstemi (yönetici) seçin.
    3. Açılan komut istemi penceresine şu komutu yazın sonra enter tuşuna basın:
      rd /s /q C:\$Recycle.bin
    4. Daha sonra masaüstünde F5 tuşuna basın.

    Bu işlemden sonra geri dönüşüm kutusu onarılacaktır.

    cemkara cemkara (4215)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkür ederim @cemkara şuan bilgisayarda değilim bilgisayara geçince deniyecem yanlız cevabınızda windows 10 diye yazmışsınız benim bilgisayar windows 8.1 faydası olurmu efsaneemrahylz 7 yıl önce
    • malesef olmadı @cemkara efsaneemrahylz 7 yıl önce