Masaüstündeki simgeler bir anda kayboldu

Bilgisayarıma çok kötü bir şey oldu. Ekrandaki simgeler gitti, bir ara baya bi mavi ekran vermeye başladı onu düzelttim. Şimdi ise ekrandaki simgeler bir anda gitti. "Format at" diyecek olan yazmasın. En son format atarken şöyle bir hata aldım: "ResolveDelayLoadedApi yordam girişi, Kernel32.dll dinamik kitaplığında bulunamadı"

Bu hata bilgisayarım açılırken hoşgeldiniz yazısından sonra çıkıyor. Çalıştır bölümüne services.msc yazıp Hizmetler'i açamıyorum, ekran gelsin onlar önemli değil. Görev Yöneticisi'nden yeni göreve basıp 'explorer.exe' yazıyorum ve yine bu hata geliyor. Benim tahminimce sorun simgelerde. Virüs yok, Microsoft'un özel sayfasından indirdigim programla ve ComboFix ile taradım hiçbir virüs bulmadı.

İşletim sistemi: Windows 7 Ultimate

dc6638 dc6638 (3)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bu hata olmadan önce sistem geri yükleme noktası oluşturmuştum şimdi açtım lakin yükleme noktası yok nerden bulacağım?

    1 Yıl Felan Oldu Format Atmayalı .    SORUNU ÇOK DEĞİŞİK BİR ŞEKİLDE ÇÖZDÜM SORUNU OLURSA MESAJ ATSIN YARDIM EDERİM :)

    İnternetten CombiFix İndirip Kuruyorsunuz Çalıştırmıyorsunuz. Cmdyi Açıp sfc /scannow Yazıyorsunuz ve %100 Olunca Görev Yöneticisini Açıp Explorer.exe Yazıyorsunuz Combifix Geliyor ve Ekranınız Geliyor. Neden Exploreri İlk Yazmadın Derseniz ResolveDelayLoadedApi Hatası Veriyordu O Yüzden

    dc6638 dc6638 (3)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Geçmiş olsun, sevindim çözdüğüne. Bu farklı çözüm yolunu konu muhtevasına ekle istersen, benzer problemlerle karşılaşanlarda faydalansın bu değişik çözümden :) Ve ayrıca benim mesajımda belirtilen "çüzüm kabul"ü iptal ederek kendi yazdığın çözümü doğru "kabul" olarak işaretlersin. Gerçi benim tavsiyede bulunduğum çözüm yoluda elbette doğru ama seninki farklı bir yol olarak ve benim tavsiyede bulunduğum çözüm uygulanamadığı halde faydalı olduğuna göre bu halde daha geçerli doğru oluyor :) temmuz 6 yıl önce
    • Teşekkürler Senin Yolunu Deniyecektim Haziranda Oluşturmuştum Lakin Gitmiş Şimdi Birdaha Oluşturdum :) Bir şey Olupta Benim Yol Olmazsa Senin Yola Başvururum :) dc6638 6 yıl önce

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    Sistem geri yüklemesi yapılarak hatalar öncesine geri dönülebilir. Fakat format sırasında Windows işletim sistemi PC'ye hatalı, eksik vb yüklendiyse ona yapacak birşey olmaz. Böyle bir hal varsa sağlam ve hatasız bir ISO (windows yükleme dosyası) ile yeniden format atmaktan başka çare olmaz.

    temmuz temmuz (12505)