Masaüstünden yönetimsel araçlar klasörü nasıl kaldırılır

Masaüstünde yönetimsel araçlar klasörü var bu klasörü kaldırmak istiyorum nasıl kaldırabilirim?

dvdn dvdn (-103)
7 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Masaüstünden yönetimsel araçlar klasörü  varsa bunu kayıt defteri üzerinden silebilirsin:

    1. Arama bölümüne regedit yaz.
    2. Arama bölümünde bulunan Regedit uygulamasını sağ tuşla tıkla ve yönetici olarak çalıştır seçeneğini seç.
    3. Kayıt defterinde şu yolu izle:
      HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\explorer\Desktop\NameSpace\
    4. Bu yol altındaki  {D20EA4E1-3957-11d2-A40B-0C5020524153} değerini bul.
    5. Sağ tuşla tıkla ve sil.
    6. Bilgisayarı yeniden başlat.

    Bilgisayar yeniden başladığında masaüstündeki yönetimsel araçlar simgesi gitmiş olacaktır.

    Ek: Eğer Anahtar silme hatası alıyorsanız Anahtar silme hatası linkinde anlatılan çözümü deneyin.

    murat murat (12492)
    7 yıl önce cevaplandı

    • anahtar silinmiyor @murat kaydolum 5 yıl önce
    • @kaydolum cevabımı biraz düzenledim. Kayıt defterini yönetici olarak çalıştırmayı dener misin? murat 5 yıl önce
    • zaten kayıt defteri düzenleyici yönetici yetkisiz çalışmaz; yöneticilikte çalıştırıp silmeyi deneiyorum anahtar silinemedi diyor @murat kaydolum 5 yıl önce
    • @kaydolum kayıt defteri yönetici izni olmadan çalışabilir, bazı işlemleri yapmana izin vermeyebilir. Bu sebepten yazdım. Aldığın hata gibi işe yarar bilgiler verirsen yardımcı olmaya çalışırım murat 5 yıl önce
    • @murat işe yaradı teşekkürler kaydolum 5 yıl önce
    • @kaydolum sorunun çözülmesine sevindim murat 5 yıl önce

    Kilitliyse veya silinmesinde özel izinler gerekiyorsa;

    DeadLock download et (tıkla) ve bu program yardımıyla kaldır. Ppogram Yönetici olarak kurulmalı ve arabirim başlatılırkende aynı yetki kullanılmalı. (Arabirimden Türkçe dil seçebilirsin).

    Veya;

    Klasör üzerinde sağ tıkla ve özelliklerden "Güvenlik" seçmesini açarak oradan izinlerin tamamını al, sonra silmeyi dene.

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

      Bu hatayı veriyor:

      hata

      askar askar (14)
      7 yıl önce cevaplandı

        HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\explorer\Desktop\NameSpace\{D20EA4E1-3957-11d2-A40B-0C5020524153} silinmiyor: anahtarı silinirken hata.

        kaydolum kaydolum (97)
        5 yıl önce cevaplandı

        • @murat silinmiyor kaydolum 5 yıl önce
        • cevabıma bir ek yaptım Anahtar silme hatası alıyorsan bunu denemelisin. murat 5 yıl önce