.MASODAS DOSYA UZANTISI ÇÖZÜLEMİYOR???

Merhaba Arkadaşlar Bir Kaç Ay Önce Bilgisayarıma Bir Fidye Virüsü Bulaşmıştı Uzantısı .masodas O Zamanlarda Çözümü Yoktu Şuan Baktım Çözümü Var Hemen Anahtarı İndirdim Ve Şifreli Dosyaları Çözmeye Çalıştım Faat Şöyle Bir Sorunla Karşılaştım Dosyalar Çözülüyor Aradan 1-2 Saniye Geçiyor Ve Çözülen Dosya Kayboluyor Sorun Nedir Virüs Hala Bilgisayarımdamı Acaba? Ama Dosyalarım Şifrelenmeye Devam Etmiyor Şuan Ve Zemane Malware , Advanced SystemCare Gibi Yazılımlarla Sistemi Taradığımda Virüs Tespit Edilmedi Yardımcı Olabilirmisiniz

emre4646 emre4646 (3)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bilgisayarını her hangi bir antivirüs programı ile tara ve çıkan virüsleri temizle.

    Sana önereceğim bir kaç antivirüs programı var:

    Ayrıca .masodas fidye virüsünün şifresi çözülmüş dilersen altdaki linkden çözüme gide bilirsin.

    masodas fidye virüsü nedir? Çözümü var mı?

    Peki fidye virüsleri nasıl bulaşıyor bilgisayarlara:

    İnternet üzerinden indirdiğiniz korsan uygulama ve Crack vb. lisans kırma uygulamaları  veya korsan şekilde oynaya bileceğiniz uygulamalardan para kazana bilmek için bu korsanlar buyönteme baş vurmuşlar yani bilgisayarına virüs bulaştırıp sizden para istiyorlar.

    darkcrak darkcrak (5168)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Merhabalar Öncelikle Cevabınız İçin Teşekkürler Söylediğiniz MalwareBytes Programını Yaklasık 1 Ay Önce Güvenli Modda Taratarak Kullanmıştım Ve Şuan Avastlada Taradım Birkaç Virüs Buldu Ama Yine Aynı Sorunla Karşılaşmaktayım Ayrıca Şuan Bu Sorunu Yaşadığım Çözüm Zaten Sizinde Söylediğiniz Çözüm Tekrardan Cevap İçin Teşekkürler emre4646 4 yıl önce
    • Gridinsoft ile bilgisayarını bi tara her antivirüs programı aynı sonucu vermez @emre4646 darkcrak 4 yıl önce