masodas fidye virüsü nedir? Çözümü var mı?

masodas virüsü nedir? masodas fidye virüsü nedir? Neden tüm dosyalarımın uzantısı masodas oldu? Uzantısı masodas olan dosyaların şifresi çözülebilir mi?

alattin alattin (16984)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    masodas uzantılı şifreli dosyaların şifresi çözülebiliyor: https://uzmanim.net/soru/stop-fidye-v1-virusunun-sifreledigi-dosyalar-nasil-cozulur/99328 linkinden şifre nasıl çözülür öğrenebilirsiniz.

    ---*-*-*----

    Eğer dosyalarınızın uzantısı .masodas olduysa bilgisayarınıza fidye virüsü bulaşmış demektir. .masodas uzantısı STOP (DJVU) fidye virüsüne ait bir uzantıdır.

    Fidye virüsü ile ilgili bilginiz yoksa:

    STOP fidye virüsü bilgisayarınızda şu adlardan biri ile adlandırılmış bir fidye notu bırakır:

    • !!!YourDataRestore!!!.txt
    • !!!RestoreProcess!!!.txt
    • !!!INFO_RESTORE!!!.txt
    • !!RESTORE!!!.txt
    • !!!!RESTORE_FILES!!!.txt
    • !!!DATA_RESTORE!!!.txt
    • !!!RESTORE_DATA!!!.txt
    • !!!KEYPASS_DECRYPTION_INFO!!!.txt
    • !!!WHY_MY_FILES_NOT_OPEN!!!.txt
    • !!!SAVE_FILES_INFO!!!.txt
    • !readme.txt.

    Bu fidye not dosyasında dosyalarınızın şifrelendiği ve fidye ödemesinin nasıl yapılacağı bilgisi vardır.

    masodas uzantısına sahip dosyalar için sadece Personal ID değeriniz irtRoAwZBsG2xlRr6IAT6XJOVqA6I5bPZ0onRvt1   ise çözüm var. Personal ID değerini fidye notu dosyasında bulabilirsiniz Bunun dışında farklı  Personel ID'ler için çözüm yok.  Stop fidye virüsünün şifrelediği dosyaların şifresi nasıl çözülür? linkindeki videodaki uygulama da personel ID bilgisini gösteriyor. Eğer Personal ID yukarıdaki değerle uyuşuyorda Stop fidye virüsünün şifrelediği dosyaların şifresi nasıl çözülür? linkindeki çözümü deneyebilirsiniz. Bunun dışında çözüm şuan için yok.

    Masodas uzantılı şifreli dosyaların şifresi nasıl çözülür: https://uzmanim.net/soru/stop-fidye-v1-virusunun-sifreledigi-dosyalar-nasil-cozulur/99328 burada anlatılıyor

    alattin alattin (16984)
    4 yıl önce cevaplandı

      Your personal ID:
      151hTdLhhGsx8HFQqvK6nyDDg09xUALKtLSMXWXhcnO1NuNftI hocam masodas fidye virüsü bulaştı  çözüm varmı acaba

      orhanalkaevli orhanalkaevli (1)
      4 yıl önce cevaplandı

      • Şuan yukarıdakilerden başka bir çözüm mevcut değil. alattin 4 yıl önce