Mavi ekran hataları nasıl çözülür?

Gunde En az 15 defa alıyorum bu hataları değişiyor x124 x101 vb. bunlardan nasıl kurtulabılırım windowsu güncelledim sürücüleri güncelledim bios güncelleme yaptım herşey doldu son yerlınde checking media efı ıpv6 boot failed gibi hata aldım laptop kullanıyorum lenovo g50

Minidump dosyası : http://dosya.co/mbjw96vmvsnw/Minidump.rar.html

kullanici611834 kullanici611834 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Mavi ekran hatasını genelde ekran kartı drever uyumsuzluğu PC güncel olabilir diverler yüklenmiş olabilir

    ekran kartı drever uyumsuzluğu mavi ekran hatasına seep oluyor çaresi temiz format dosyalarınızı flash beleğe yedekleyin  bütün sürücüleri silin sadece hardisk kalsın tavisyem windows 8 ve üzri işletim sistemi olursa diriver sorunu olmaz günceleştirmelerde uyumlu dirverler indiriyor

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Şuanda windows7 kullanıyorum önceden windows 8.1 di aynı hataları ondada alıyordum kullanici611834 7 yıl önce
    • önce dosyalarınızı hdd veya usb yedekleyin yukardada bahsettiğim gibi eskiye dair ne varsa silin temiz format atın bu şekilde düzeleme ihtimali yüksek candan 7 yıl önce