Mavi ekran hatası alıyorum nasıl çözebilirim?

Merhabalar ben bugün iki kere mavi ekran aldım:

minidump

Nasıl düzeltebilirim? Windows 7 32 bit kullanıyorum.

yaban yaban (3)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Belleklerden kaynaklanıyor gibi. Memtest86 ile RAM'lere test uygula.

    1 Tane bile hata bulunması belleklerde sorun oluşturması için yeterli bile. Ayrıca Aida64 ile HTML raporu oluştur, raporu dosya yükleme servislerden birine upload edip linkini at.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

    • kurdum fakat sadece imleç gibi bir şey yanıp sönüyor. yaban 3 yıl önce
    • Memtesti yaptın mı? @yaban hydra 3 yıl önce
    • yapamadım sadece imleç yanıp sönüyor yaban 3 yıl önce
    • SS atabilir misin? @yaban hydra 3 yıl önce
    • https://hizliresim.com/Pgq6if yaban 3 yıl önce
    • Eski sürümlerini indirip dener misin? @yaban hydra 3 yıl önce
    • test bitti no error yazdı. yaban 3 yıl önce
    • Çift modul RAM'mi kullanıyorsun? @yaban hydra 3 yıl önce
    • Aida64 ile HTML raporu oluşturur musun? hydra 3 yıl önce
    • yeni attım yaban 3 yıl önce
    • RAM'lerden kaynaklandığını düşünüyorum, çift slot RAM'in var. Net bir sonuç için RAM'leri teker teker denemen lazım. @yaban hydra 3 yıl önce
    • bir ram belleğim mavi ekran hatası verdi yaban 3 yıl önce
    • Minidump dosyasını tekrar atar mısın? RAM'leri teker teker memtest testine sok. @yaban hydra 3 yıl önce
    • ilk hata verene teste koydum birden değişik yazılar, noktalar çıktı. ram belleği tekrar çıkarıp taktığımda no error hatası vardı. ikinci ramda no error verdi. tüm ram belleği taktım bilgisayarı çalıştırdım mavi ekran verdi. teste koyduğumda çok hata vardı(resmini attım) ve minidump dosyasını güncelledim. yaban 3 yıl önce
    • kusura bakmayın sizide uğraştırdım. yaban 3 yıl önce
    • Hocam RAM'ler den ibri yada birden fazlası sorunlu, 65000+ hata vermiş. hydra 3 yıl önce
    • En son aldığın mavi ekran bellek havuzunda sorun olduğunu belirtiyor, yaptığın Memtest sonucunda ise 65000+ hata aldığın görünüyor. @yaban hydra 3 yıl önce
    • ne yapmalıyım yaban 3 yıl önce
    • Yeni RAM almaktan başka yapabilecek bir şey yok maalesef @yaban hydra 3 yıl önce
    • ilgilendiğiniz için teşekkür ederim yaban 3 yıl önce
    • Rica ederim. @yaban hydra 3 yıl önce