Mavi ekran hatası alıyorum, ne yapmalıyım? Blue Screen sorunu nasıl çözülür?

Mavi ekran hatası alıyorum, bu sorunun ne ile alakalı oldugu hakkında fikri olan var mıdır?

Microsoft (R) Windows Debugger Version 10.0.21349.1004 AMD64
Copyright (c) Microsoft Corporation. All rights reserved.

Loading Dump File [C:\Users\CASPER\1\052921-33359-01.dmp]
Mini Kernel Dump File: Only registers and stack trace are available

************* Path validation summary **************
Response                         Time (ms)     Location
Deferred                                       srv*
Symbol search path is: srv*
Executable search path is:
Windows 10 Kernel Version 19041 MP (4 procs) Free x64
Product: WinNt, suite: TerminalServer SingleUserTS
Edition build lab: 19041.1.amd64fre.vb_release.191206-1406
Machine Name:
Kernel base = 0xfffff805`15200000 PsLoadedModuleList = 0xfffff805`15e2a1b0
Debug session time: Sat May 29 09:27:37.814 2021 (UTC + 3:00)
System Uptime: 0 days 1:33:22.613
Loading Kernel Symbols
...............................................................
................................................................
................................................
Loading User Symbols
Loading unloaded module list
..................................................
For analysis of this file, run !analyze -v
nt!KeBugCheckEx:
fffff805`155f6cf0 48894c2408      mov     qword ptr [rsp+8],rcx ss:0018:fffffb06`ceafa680=000000000000007e
maviekran maviekran (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Dump dosyasını buraya atacaksınız, içeriğini değil. Zip haline getirip mediafire, dosya.tc, dosya.co gibi upload sitelerine yükler misiniz?

    • Realtek driverını kaldır, yeniden yükle.
    • DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp tekrar yükle.
    • BIOS'u default'a döndürüp tekrar dene

    Ve en önemlisi belleklere test uygula. Windows Bellek Tanılayıcısıyla önce dene. Ardından Memtest86+ ile belleklere test uygula. Eğer çift modül kullanıyorsan tek tek dene ve tek tek memtest uygula.

    hydra hydra (3800)
    2 yıl önce cevaplandı

      maviekran maviekran (1)