Mavi Ekran hatası oyunlara girince

oyunlara girince ve arada sırada durduk yere alıyorum bu hatayı pc kapanıyor ve boyle bir ekran cıkıyor bu neden oluyor lutfen yardm edin 2 aydır bunla ugrasıyom

mukobaba mukobaba (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Mavi ekran hatası işletim sisteminizden,ramden veya ekran kartindan kaynaklanmaktadir. Oncelikle bilgisayarinizin ozelliklerini ve modelini yazarsaniz size daha yardimci olabiliriz.

    Ram modeliniz bilgisayariniza uygunmudur? Rami sonradan mi eklediniz yoksa bilgisayar alindigindaki ram mi ?

    Ekran karti driveriniz guncelmi ? Sicaklik degerleri nasil ?

    işletim sisteminizi ne kadar zamandir kullaniyorsunuz ? Format atmayi denedinizmi ?

    Bilgisayar bu hatayi verdigi zamandan beri bilgisayarinizda ne gibi degisiklil yaptiniz ?

    blackheaven blackheaven (728)
    7 yıl önce cevaplandı

    • bilgisayar düzmecedir ram 4gb mukobaba 7 yıl önce
    • intel işlemci mukobaba 7 yıl önce

    HER ay format atıyoruz bişey değişmiyor

    ekran kartı driver güncel

    ram aldıgımızda vardı

    ekran kartı anakarta bağlı

    mukobaba mukobaba (1)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Format atınca birşey değişmiyorsa sorunun donanımsal olduğunu kanıtlıyor mavi ekran, Ram almadan öncede de var diyosanız ramden dolayı değil. harıci ekran kartı yok , O zaman iki seçenek kalıyor. Hard disk veya anakart problemli blackheaven 7 yıl önce
    • hangisinde sorumn oldugunu nasıl anlayabilirim mukobaba 7 yıl önce
    • ona gore yenısini alabilirim mukobaba 7 yıl önce