Mavi ekran hatasını nasıl çözerim?

Çokça kez mavi ekran hatası aldım her durumda.Bilgisayar açılırken kapanırken oyun esnasında durduk yere.Tüm bunlar çok can sıkıcı çokça kez (belki en az 40 45 kere) format attım fakat hâla mavi ekran hatalarıyla karşılaşıyorum.Çokça aldığım için kodlarını aklımda tutamıyorum.Tüm bu hatalardan nasıl kurtulabilirim?

xyolive xyolive (11)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Mavi ekran hataları nasıl çözülür? linkinde yüzeysel olarak bazı çözümler var. Ama senin probleminin tam olarak ne olduğunu bilmiyoruz.

    Mavi ekran hatasında hatanın kodu vardır onları bilsem belki fikir sahibi olabilirdim. Yalnız format atmana rağmen düzelmemesi beni biraz düşündürdü.

    En önemli soru şu: Mavi ekran hatasını ilk ne zaman aldın? Bunu hatırlaman ve ilk almadan önce bilgisayarında neler yaptığını şöyle bir gözden geçirip bizimle paylaşman çok iyi olur.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • İyi günler konuyu açan benim ancak şuan bilgisayar sürekli olarak mavi ekrana attığı için hesaba giremiyorum. Aldığım mavi ekran hataları her seferinde değişiyor örneğin şuan System Service Exception page fault in nonpaged area unexpected_store_exception critical process died gibi hataları alıyorum açılırken veriyor açılmadan veriyor vs. İlk aldığım zaman format attıktan bir kaç gün sonra oluyor aynı şekilde açılırken oyun esnasında vs. Alıyorum sonra ardı arkası kesilmiyor. Bilgisayarımda oyun oynamak sosyal medyada gezmek ve film ve dizi izlemek dışında bir şey yapmıyorum. @farurhenho expertus 5 yıl önce
    • Yaklaşık olarak 10 12 mavi ekrandan sonra sonunda bilgisayar açılabildi yine mavi ekran vereceğinden eminim ancak ne zaman olacağını bilmiyorum.üstte belirttiklerim haricinde farklı bir şeyler yapmıyorum bilgisayarımda.Her seferinde başka bir hata kodu aldığım için ve fotoğrafını çekmek için yetişemediğimden aklımda tutamıyorum ama şuan aldıklarım üst tarafta belirttiklerim @farurhenho xyolive 5 yıl önce
    • Teknik servisle görüştün mü? Aldığın hata tek değilmiş ki şimdi birini çözdün diyelim diğer hatalar çıkacak. Bana sorarsan hiç kendini yorma teknik servise başvur. @expertus omercik 5 yıl önce
    • Bilgisayarı 2. el olarak aldım.Bir çok kez bilgisayarcıya götürmeme rağmen hata devam etti çok kez hdd değiştirdim taktım ama yine aynı ramlardan olabileceği söylendi memtest ile tarama yaptım ramlarda sıkıntı çıkmadı @farurhenho xyolive 5 yıl önce
    • System service exception hatası GPU'dan yani ekran kartı sürücüsünden kaynaklanır. Aygıt yöneticisine girdiğinde Görüntü bağdaştırıcıları bölümünde neler görüyorsun? @xyolive omercik 5 yıl önce
    • https://i.hizliresim.com/DYVEWz.png @farurhenho xyolive 5 yıl önce
    • Oradan AMD'ye sağ tıklayıp "devre dışı bırak" yap bakalım. Probleme onlardan birisi sebep olmuş olabilir. @xyolive omercik 5 yıl önce
    • AMD'yi devre dışı bıraktım,oyunlara girmeyi deniyorum hata veriyorlar @farurhenho xyolive 5 yıl önce
    • ee tabi doğaldır. birkaç gün bu şekilde kullan yani amd devre dışı kalsın. bakalım tekrardan hata alacak mısın bunu tespit etmek açısından bu şekilde kullanmanı öneririm. @xyolive omercik 5 yıl önce
    • tamamdır teşekkür ediyorum tavsiyenizi deneyeceğim. @farurhenho xyolive 5 yıl önce