Mavi Ekran sorunu ''PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA''

        İyi günler herkese...

    Son zamanlarda müzik yaparken(sebep harici ses kartım olarak gösteriyor) ya da oyun oynarken(harici ses kartım takılı değilken sebep WmXlCore.sys olarak gösterdi en son, diğerlerini hatırlamıyorum) mavi ekran hatası alıyorum. Sanırım 3-4 kez oldu. Yani sebep kısmı değişiyor fakat hata hep aynı ''PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA'' sistemim yeni, iki kere RAM testi de yaptım. Testlerde soruna rastlamadım. Bios'um güncel. Windows 10 kullanıyorum. Anti-virüs programım şuan için yok. Minidump dosyasını sizlere sunmak istiyorum, diğerleri yok o yüzden son olanı vereceğim. Minidump dosyalarından henüz anlamadığım için sizlere sunmak istiyorum. İlgilenirseniz sevinirim teşekkür ederim.

Link: Minidump

klkmlk9998 klkmlk9998 (71)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    1.Yöntem

    Windows sürümünü belirtmemişsin ama daha önce @hakan çözüm paylaşmıştı ama windows 7 için windows 10 da da geçerli bu çözüm.

    Çözüme gitmek için tıkla

    2.Yöntem

    Bios güncellemesi yapmayı dene.

    USB bellekten Bios Güncellemesi nasıl yapılır?

    CD / DVD 'den Bios güncellemesi nasıl yapılır?

    darkcrak darkcrak (5168)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Haklısın, aklımdan çıkmış w10 kullanıyorum. Attığınız makaledeki maddeleri denedim zaten. Anti virüs programım da yok. klkmlk9998 5 yıl önce
    • Diğer maddeleri dene @klkmlk9998 darkcrak 5 yıl önce
    • Beyefendi :) maddeleri denedim zaten dedim ya :) klkmlk9998 5 yıl önce
    • Bios güncelle 2 link ekledim @klkmlk9998 darkcrak 5 yıl önce
    • Bios'u güncellediğimi de belirtmiştim. klkmlk9998 5 yıl önce

    Çökme büyük ihtimalle wmxlcore.sys dosyasından kaynaklanıyor. Dump dosyan böyle söylüyor. Sorun tipik olarak bir donanım sürücüsünün donanımı hatalı yönlendirmesinden kaynaklanıyor.

     wmxlcore.sys dosyası da Logitech'a ait görünüyor.  Logitech Gaming Software adında bir program yüklü mü? Eğer yüklüyse bu programı kaldırmayı deneyebilirsin. Logitech ile ilgili tüm yazılım ve donanım sürücülerini güncellemeyi deneyebilirsin.

    hakan hakan (15424)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Öncelikle geç yazdığım için özür dilerim, bazı sebeplerden cevap yazamadım. Evet, ''Logitech Gaming Software'' yüklü driving force gt kullanmak için kurmak zorundayım ama önceki pc'imde de yüklüydü fakat hiç mavi ekran almamıştım. En güncel sürümü yüklü zaten ama gerekirse kaldırırız ne yapalım. Peki şunu soracağım, Ses kartım takılıyken de (Modeli M-track 2x2 şuan serviste o yüzden uzun süre test edip minidump dosyasını göstermiyorum sizlere :( ) sebep olarak maudio2x2.sys (veya mtrack2x2.sys) gibi bir hata verdi. Bunu söylememin sebebi mavi ekran sebepleri değişiyor. Ses kartımdan ötürü veren mavi ekranda Logitech Gaming Software ile alakalı olma şansı var mı, yoksa eğer garantiye göndereceği PC'yi :/ klkmlk9998 5 yıl önce
    • @klkmlk9998 mavi ekran hatalarının sebebini bulmak oldukça zahmetlidir. Bu sebepten adım adım gitmek gerekir. Yolladığın dump dosyasında hata kaynağı olarak Logitech Gaming Software görünüyordu. Bu tamamen suçlu "Logitech Gaming Software" demek değil. Arızalı bir bellek modülü de sorunun kaynağı olabilir. Bu durumda olası sebepleri adım adım ortadan kaldırmak gerekir. Öncelikle Logitech Gaming Software uygulamasını kaldırmayı veya bir önceki sürümü yükleyip sorun devam ediyor mu kontrol etmek lazım. Sorun basit bir yazılım hatası olabileceği gibi bir sürücü / yazılım hatası da olabilir. hakan 5 yıl önce
    • Tamamdır, teşekkür ederim. Uzun bir süreç olacak benim için. Mümkün olursa geridönüş sağlayacağım. çünkü her zaman yapmıyor. :) klkmlk9998 5 yıl önce
    • @klkmlk9998 tamamdır, kolay gelsin hakan 5 yıl önce