mavi ekran sorunu

Bilgisayarımı yaklaşık 1 yıl önce aldım. Teknik servisin önerisiylele fabrika ayarlarına döndürdüm.. Fakat o gün bugundur soruları bitiremedim bir türlü.Virüs bulaştığına dair ön görülerim var fakat; hiç bir program virüsü bulamıyor.Durduk yere bilgisayarda ağırlaşma oluyor,çokça wepsite hatası alıyorum sayfayı kurtar v.b. Dün gece telefonumu bilgisayar üzerinde güncellemesini yapıyordum tam güncelleme başlıyordu bilgisayarı mavi bir ekren kapladı.Bir kaç saniye sonra bilgisayra tekrar yeniden başlatıldı. Windows 8 bu arada.

makinist makinist (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Mavi ekran hatalarının pek çok sebebi olabilir. Verdiğimiz bilgiler ile mavi ekranına çözüm bulmak maalesef çok zor.

    C:\Windows\minidump altındaki dosyaları bir sunucuya yüklerseniz ve linki bizimle paylaşırsanız daha fazla yardımcı olabilir.

    Kısaca mavi ekran hatalarında yapılması gerekenleri söyleyeyim:

    • İşletim sistemi güncellemelerini yükleyin.
    • Bilgisayarınızı virüslere karşı tarayın.
    • Sürücüleri güncelleyin.
    • Antivirüs, firewall gibi bir yazılım yüklü ise kaldırın (geçici olarak)
    • Gereksiz programları kaldırın.
    • Sabitdiskinizi hatalara karşı denetleyin.
    hakan hakan (15424)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkür ediyorum. umarım düzelir makinist 9 yıl önce