Mavi ekran ve bilgisayarda donma

arkadaşlar bilsayarımda donma olayı devam ediyor en son aldığı hata kaydı aşağıdadır yardımcı olursanız memnun olurum

Sorun imzası:
  Sorunlu Olay Adı:    BlueScreen
  OS Sürümü:    6.1.7601.2.1.0.256.1
  Yerel Kimlik:    1055

Sorun hakkında ek bilgiler:
  BCCode:    124
  BCP1:    0000000000000000
  BCP2:    FFFFFA800386D038
  BCP3:    0000000000000000
  BCP4:    0000000000000000
  OS Version:    6_1_7601
  Service Pack:    1_0
  Product:    256_1

fiesta69 fiesta69 (1)
10 yıl önce sordu

  • Mavi ekran hatası almışsınız hata sonrası oluşan C:\Windows\Minidump\Minidump dosyalarını bir sunucuya yükleyip linkini gönderirseniz analiz edebilirim. hakan 10 yıl önce
  • Dosya yüklemek için http://www.2shared.com/ gibi bir servisi kullanabilirsiniz. alattin 10 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Merhaba öncelikle probleminz işlemci nin aşırı ısınma problemi gibi geliyor isterseniz pc nizi bir bilgisayarcıya götürüp termal macunun değiştittirip fanlarını yağlayın eğer sorun düzelmezse ya fanın soğutma devri düşmüştür yada yazılımsal olarak güncellemesi vardır siz en iyisi gösterin ama sorununuz işlemci ısınması olduğundan sisteme zarar vermemek için kendini ani kapatmaya alıyor sorun bu yöndedir saygılarımla

laboustasarim laboustasarim (693)
10 yıl önce cevaplandı

  • merhaba o halde hdd veya geriye ram kalıyo kaç adet ram iniz var bilmiyorum ama eğer 1 den fazla ise yerlerini değiştirin ve öyle deneyin işlmeciye yakın olan ram slotuna takın tek ramla çalıştıtararak ramlerinizin veya portlarınızın arızasını test etmiş olursunuz eğer yine devam ederse hdd nizi değiştirin hdd dnizde kesinle bad sector olmuştur.saygılarımla laboustasarim 10 yıl önce

ilgilendiğiniz için teşekkür ederim fakat farklı farklı hatlar vemeye başladı aşağıda yazıyorum

UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP

ATTEMPTED_WRITE_TO_READONLY_MEMORY

SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

fiesta69 fiesta69 (1)