Mavi Ekran Windows 10 "Driver power state failure" Hatası

Merhaba ;

Asus K56CM bilgisayarımı windows 10 u yükledikten sonra kapatamaz oldum.Düğmeye uzun basıp kapamakdan yakında hdd lerden biri patlıcak.Bilgisayarı kapat yada yeniden başlat dediğimde kararan ekranım deli gibi çalışan fan sesiyle bekleye bekleye bir hal olup sonrada o sinir bozucu üzgün suratla "driver power state failure" hatasını önüme çıkardığnda power tusuna bir hışımla abanmakdan baska yapcak birşey kalmıyor.
Konu win8.1 için açılmış ordakileri yaptım ama sonuc değişmedi driverlarımı güncelledim buna Geforce ekran kartı driverim da dahil olmak üzere ama hala bilgisayarıma kapat komutu verince karşılıklı bakışıp fan sesi dinliyoruz yardımcı olursanız sevinirim...

jerico20 jerico20 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Eğer Windows 10'a yükseltme ile geçtiyseniz, Windows 10 sıfırlama yapmanızı kesinlikle tavsiye ederim.Windows 10 temiz kurulum yapabilmek için sıfırlama yapmak gerekiyor.Yükseltme ile geçilen bilgisayarda stabilite sorunları ve hatalar meydana gelebiliyor.

    Windows 10 Nasıl sıfırlanır?, Windows 10'a nasıl reset atılır?

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    8 yıl önce cevaplandı

      Bilgisayarımda 2 adet disk var 120gb kingston SSD ve 750gb samsung sata olmak üzere SSD diskde win8 varken Sata diskime Ubuntu kurdum arada onu kullanıyordum bir sorun olmadı SSD deki win8 i win10 a yükselttikden sonra bu sorunu yaşamaya başladım ilk mavi ekran bilgisayarımı kapat komutu verdiğimde geldi yani kısaca bilgisayarımı kapat dediğimde ekran kararıp 5-6 dk bekledikten sonra mavi ekran geliyor.Olay basit gibi formatlayınca düzelicek büyük ihtimal bunun bende farkındayım ama asıl konu bunu formatlamadan yapabilmek umarım yardımcı olabilirsiniz saygılarımla.

      jerico20 jerico20 (1)