Max 900 EURO Oyuncu Laptop Önerisi

Arkadaşlar merhaba. Fransa'dan tandığıma laptop getirteceğim. Oyun amaçlı olacak. Sitede 2 tane buldum.

https://www.computeruniverse.net/de/asus-tuf-gaming-a15-fa506ii-hn239t-w10h

https://www.computeruniverse.net/de/asus-tuf-gaming-fx505dt-bq478-ryzen-7-3750h-gtx1650-4gb-vram-8gb-ram-512gb-ssd-freedos

Aynı sitede max 900 euro olacak şekilde bunlardan daha iyi olan laptop varsa tavsiyelerinizi beklerim.

ahakan ahakan (100)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    TUF'ların soğutması sıkıntı. Ryzen işlemcili laptoplar verim olarak sıkıntılı.

    Bütçe arttırılabilirse şu ürünü öneririm;

    Türkiye de bulunmayan bir model, 1100 Euro, bütçeni arttırabilirsen kesinlikle öneririm. 1660 Ti, i7 9750H, 16 GB RAM, 512 GB SSD, 144Hz.

    Aynı fiyata RTX 2060'lı laptop var, sadece RAM'i 8 GB. RTX 2060, i7 9750H, 8 GB RAM, 512 GB SSD, 120 Hz.

    Aynı fiyata 10. Nesil intel işlemcili laptop var. 16 GB RAM, GTX 1660Ti, i7 10750H, 512 GB SSD, 120 Hz.

    Bütçeni arttıramazsan, aşağıda ki ürüne bak.

    Gigabyte Aorus. 144 Hz, 16 GB RAM, 512 GB SSD, 2 TB HDD, RTX 2060

    Kesinlikle yukarıda ki ni almalısın, RTX 2060'lı hem de 512 GB SSD, 2 TB HDD var. Fiyatlar özelliklerine göre çok ucuz umarım sıkıntı yaşamazsın, ikinci el olup olmadığını bilmiyorum ya da site hakkında fikrim yok, ama ürünler bu şekilde, bütçene uygun en iyi laptop yukarıda ki aorus modeli.

    EDIT ; Laptobu getirirken  vergi ödeyecek yani 950 euro olan laptop için 1500 TL civarı bir vergi ödeyecek, bunu göz önünde bulundur, vergi ödememesini istiyorsan laptobun kutusunu atman gerekli, yani kişisel bir eşyaymış gibi getirmeli ülkeye, yoksa 1500 TL vergiyi ödemek zorunda kalır, laptobu sırt çantası yada laptop çantası ile gümrükten geçirmeli, bavul'a koymasın, zaten yasak, bunları göz önünde bulundur, zaten garantisi geçerli olmayacaktır.

    hydra hydra (3800)