Maximum request length exceeded hatası

Asp.Net MVC web uygulamasında dosya yükleme işlemi yapmaya çalıştığımda Maximum request length exceeded hatası alıyorum.

Hatanın devamı şu şekilde:

Server Error in '/' Application.

Maximum request length exceeded.

Description: An unhandled exception occurred during the execution of the current web request. Please review the stack trace for more information about the error and where it originated in the code.

Exception Details: System.Web.HttpException: Maximum request length exceeded.

Maximum request length exceeded hatasının çözümü nedir?

alattin alattin (16984)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Maximum request length exceeded hatasının çözümü nedir?

    Asp.Net ile dosya yükleme yapmaya çalışıyor ve Maximum request length exceeded hatası alıyorsanız hatanın sebebi yüklemek istediğiniz dosyanın boyutunun sunucuya yüklenecek maksimum dosya boyutundan fazla olmasından kaynaklanıyordur.

    Bir asp.net uygulaması varsayılan olarak en fazla 4MB'a kadar dosya yüklenmesine izin verir. Eğer yüklemek istediğiniz dosya boyutu bundan fazlaysa hata alırsınız. Hatanın çözümü için ya yüklenen dosyanın boyutunu azaltacaksınız ya da web.config üzerinden maksimum dosya yükleme boyutunu arttıracaksınız.

    web.config dosya yükleme boyutunun arttırılması:

    <configuration>
        <system.web>
            <httpRuntime maxRequestLength="20971520" />
        </system.web>
    </configuration>

    Aynı zamanda IIS 7 ve üzeri bir sunucunu varsa şu satırları da eklemelisiniz:

    <system.webServer>
       <security>
          <requestFiltering>
             <requestLimits maxAllowedContentLength="20971520" />
          </requestFiltering>
       </security>
     </system.webServer>

    Buradaki 20971520 byte cinsindendir ve 20MB'a denk gelir. Bu değeri siz ihtiyacınız oranında değiştirebilirsiniz.

    alattin alattin (16984)