mbad virüsü bulaşmış dosyaları ilerde çözüm bulunursa kurtarmak için USB yerine DVD'ye veri dosyası olarak kaydetme yolunu seçebilir miyiz?

Merhaba @alattin ,

mbad virüsü ile ilgili yazınızda ilk yapılması gerekenler kısmında '' 2.Bir USB bellek içine _readme.txt dosyasını ve şifreli bir kaç dosyanın (150KB boyutundan büyük) kopyasını alın. Eğer bu dosyaların şifresiz hali de mevcutsa bunu da USB belleğe atın. İlerde çözüm bulunursa faydası olacaktır'' demişsiniz. Bu kopyaları DVD'ye veri dosyası olarak kaydetsek yine aynı önlemi almış olur muyuz? Elimdeki dosyalar USB belleğe sığmayacak kadar çok olduğu için en maliyetsiz çözümü aramaktayım.

İyi çalışmalar.

gedavet gedavet (23)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    USB herkeste bulunur diye örnek olarak yazdım. Burada amaç dosyaları güvenli bir ortama almak. DVD, Harici disk fark etmez. Elinizde hangisi varsa, size hangisi maliyet oluşturmayacaksa o yöntemi seçin.

    Sizde DVD medyasına dosyalarınızı yazdırabilirsiniz.

    alattin alattin (16999)