.mbed fidye virüsüne çözum geldi mi ?

mov dosyalarım cok onemliydi fotografcıyım ne yapacam?

@alattin

kullanici834676 kullanici834676 (2)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    hocam bir çözüm bulursan banada yaz bende kaptım aynı virüsden tüm dosyalarım şifrelendi

    yusufguler yusufguler (1)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Komple araştırdım olmadı suan PC de sıkıntı oldu sifirliyorum inşallah görüntüler gitmez Allah yardımcımız olsun çok kötü bir olay bu kullanici834676 4 yıl önce
    • yok dostum sormadığım yer kalmadı ancak bu virüsü yapan çözer diyorlar bir kısmıda 5, 6 ay bekleyin çözüyorlar piyasaya düşer diyorlar .vs beklemedeyiz . geri getirme programıyla denedim geldi ama yine şifreli önemli olan şifrenin kırılması vesselam eğer bir çözüm bulursam bulursan haberleşelim yusufguler 4 yıl önce
    • @yusufguler hangi geri getirme proğramını kullandın? Ben Shadow Explorer kullandım dosyaları aktardım fakat jpeg dosyalar açılmadı. gedavet 4 yıl önce

    Henüz bir çözüm yok arkadaşlar.

    Şuan sadece Offline Key ile şifrelenen Mbed uzantılı dosyaların şifresi çözülebiliyor.

    Offline Key Online key nedir? Dosyalarım Offline Key ile mi şifrelenmiş nasıl anlarım?

    Offline Key ile çözülenbilen yeni Stop / Djvu uzantıları hangileri?

    Eğer dosyalarınız Online Key ile şifrelendiyse çözümü yok.

    Zaten çözüm bulunduğunda bunu size duyuracağım. Mutlaka admin @ uzmanim. net adresine bir mail atın. Çözüm bulunduğunda bu arkadaşlara tek tek çözümü bildireceğim. Şuan için bir gelişme yok.

    Kurtarma programı vs deneyerek dosyalarınıza zarar vermeyin. Bir çözümü olsa zaten sizinle paylaşırız şunu yapın deriz. Fidye virüsleri ilk çıktığı günden beri takip ediyorum.  Çözümü varsa "... yapın" yoksa bekleyin diyorum. Ama herkes ısrarla kendince çözüm arıyor. Sonuç: 0 Çünkü çözümü yok. @gedavet  senin dosyalarını inceledim fakat çok mail olduğu için ancak cevap verebiliyorum. Gönderdiğin dosyalar bozuk değil. Onlar da şifreli.  Dosyanın sonunda  .mbed olmaması şifresiz olduğu anlamına gelmiyor. @yusufguler  seni de bildirim listeme ekledim.

    alattin alattin (16984)
    4 yıl önce cevaplandı

    • İlgin ve verdiğin bilgiler için teşekkür ederim @alattin gedavet 4 yıl önce
    • teşekkürler admin yusufguler 4 yıl önce