Mcafee Safe Connect nedir, ne işe yarar?

Mcafee Safe Connect nedir?  Mcafee Safe Connect ne işe yarar? Mcafee safe connect nasıl kaldırılır?

murat murat (12492)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Mcafee Safe Connect nedir?  Mcafee Safe Connect ne işe yarar?

    Mcafee Safe Connect nedir?

    Mcafee Safe Connect, McAfee firmasının VPN uygulamasıdır. VPN ile bağlantınızı gizli hale getirebilirsiniz. Bir VPN uygulaması sizin ve girmek istediğiniz siteler arasındaki trafiği şifreli hale getirir. Böylelikle hangi sitelere girdiğiniz, hangi linkleri tıkladığınız tespit edilemez. Kısaca VPN uygulaması size gizlilik sağlar.

    Örneğin siz VPN kullanarak uzmanim.net'e girmek istediğinizde VPN yazılımı bu bilgiyi alır. Şifreler ve uzmanim.net sitesine bağlanır daha sonra uzmanım.net sitesinden aldığı bilgiyi şifreler ve sizin bilgisayarınıza iletir. Böylelikle uzmanim.net ve sizin bilgisayarınız arasındaki tüm veri trafiği şifrelenmiş olur.

    Ayrıca VPN uygulamaları yasaklı sitelere girişi de mümkün kılar.

    Mcafee Safe Connect ne işe yarar?

    Mcafee Safe Connect gizlilik ve güvenlik sağlar. Ayrıca çeşitli sebeplerden girilemeyen yasaklı sitelere giriş imkanı verir. Mcafee Safe Connect IP adresinizi de gizli hale getirir. Bir web sitesine bağlantınızda web sitesi sizin hanhi ülkeden yani hangi konumdan bağlantınızı bilir. Fakat Mcafee Safe Connect gibi VPN yazılımları ile bu engellenir.

    Mcafee safe connect nasıl kaldırılır?

    Eğer bilgisayara siz Mcafee Safe Connect programını kendiniz yüklemediyseniz Mcafee Safe Connect programı başka bir program ile birlikte gizlice yüklenmiş olabilir. Mcafee Safe Connect programı güvenilir bir programdır fakat bilginiz dahilinde yüklenmediyse ve Mcafee Safe Connect kaldırmak isterseniz aşağıdaki adımları uygulayın:

    Mcafee Safe Connect kaldırma

    Windows 10 kullanıyorsanız

    1. Arama bölümüne Program Ekle kaldır yazın
    2. Arama sonucunda bulunan Program Ekle kaldır seçeneğini tıklayın.
    3. Yüklü programların olduğu sayfa açılacaktır. Burada Mcafee Safe Connect bulun ve kaldır seçeneğini tıklayın.

    Mcafee Safe Connect kaldırma oldukça kolay bir işlemdir.

    murat murat (12492)