mcafee webadvisor nedir?

Bugün tamindirden bir program yükledim şimdi Google Chrome'da her yerde mcafee webadvisor diye bir şey çıkıyor. mcafee webadvisor nedir, ne işe yarar? Kaldırmalı mıyım, faydalı bir bir şey mi?

acemiadam acemiadam (220)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    McAfee webadvisor bir tür güvenlik yazılımı tarayıcına eklenti yolu ile kuruluyor. Senin girmek istediğin siteleri tıkladığın linkleri inceliyor. Virüs veya zararlı yazılıım varsa engel oluyor. Phising denen oltalama saldırılarına karşı seni koruyor.

    Bir yandan da seninle ilgili bilgi topluyor tabi. Bu tür programlar hiç bir zaman masum değildir. Hangi linkleri tıklıyorsun, nereleri ziyaret ediyorsun vb. Bilgi çok değerli çağımızda malum.

    Mcafee gibi firmaları anlamakta zorluk çekiyorum. Bu tür dağıtım, bundle gibi istenmeyen bir yolla kendini bilgisayara yüklemenin manası nedir? Koskoca McAfee bu tür saçma yollara neden başvuru anlamış değilim.

    Google Chrome eklentiler bölümüden ve Programlar Ekle veya Kaldır bölümünden kaldırman gerekecek.

    murat murat (12492)