MEB EBA güvenlik sistemi tarafından bloklandınız hatası nasıl çözülür?

Ebaya girmeye çalıştığımda;

"MEB EBA GÜVENLİK SİSTEMİ TARAFINDAN BLOKLANDINIZ"

hatasını alıyorum,birde konumum Europe Olarak gözüküyor.

Ebaya girememe sorununu nasıl çözebilirim?

Edit: cihazı yeniden başlattmak işe yaramadı.

​​​

ozgurlol ozgurlol (268)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    MEB EBA GÜVENLİK SİSTEMİ TARAFINDAN BLOKLANDINIZ -MEB EBA güvenlik sistemine IP adresnizden saldırı yapıldığı tespit edildiğinden erişiminiz geçici olarak engellenmiştir  mesajının detayında IP adresinden saldırı geldiği yazıyor. Bu durumda engelleme IP adresi üzerindendir. Yani senin IP adresin bloklanmış.

    Eğer bir VPN programı kullanıyorsan bunu kapat.  Eğer kullanmıyorsan ADSL modemi kapatman ve yeniden açman Adsl modemin ve dolayısıyla senin tabletinin yeni bir IP adresi almasını sağlar. IP adresin değişir (statik ip kullanmıyorsan, düşük bir ihtimal bu)

    Adsl modemi kapatıp açtıktan sonra yeniden tabletten dene. Sorun düzelecektir diye düşünüyorum.

    alattin alattin (16999)
    5 yıl önce cevaplandı

      Tabletinde (açık olmasa bile) VPN, antivirüs, temizleme programı falan varsa bunları kaldır. Konumun Europa olarak gözüküyorsa IP adresin değişmiştir, bunu da anca VPN yapabilir. VPN uygulaması kullanıyor musun?

      Bir de Chrome'dan veri tasarrufu ayarını da kapat bakalım nolacak.

      omercik omercik (9418)