Meb Sertifikası Sorunu Çözüm

Merhaba.Ben okulda telefondan internete girerken 2 gündür giremiyorum.Bu sorunu meb sertifikası yükleyerek çözüleceğini öğrendim. Ama korkum var çünkü okul bu konuda bana disiplin işlemiuygularmı ya da bu sertifika kaldırılırmı kaldırılırsa nasıl kaldırılır.Yardımcı olurmusunuz

sinank sinank (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Meb serfitikası nedir?

    Meb sertifikası, Fatih projesi kapsamında, MEB (Milli Eğitim Bakanlığı)'na bağlı bilgisayar, tablet, telefon, akıllı tahta gibi cihazların güvenli bir şekilde internete erişibilmelerini sağlayan güvenlik sertifikasıdır.

    MEB, tüm MEB ağını kullanan cihazların bu sertifikayı yüklemelerini zorunlu kılmıştır.  MEB sertifikasına sahip olmayan cihazlar, MEB'e bağlı ağları kullanarak internete çıkamayacaktır.

    Yani Meb sertifikasını yüklemen doğru bir davranış olacaktır. Zaten yapılması gereken meb sertifikasını yüklemektir. Amaç internete girmenizi engellemek değil, interneti güvenli hale getirmektir.

    Bu konuda herhangi bir disiplin işlemi uygulanamaz.

    Android Meb Güvenlik Sertifikası nasıl yüklenir?

    IOS Meb Güvenlik Sertifikası nasıl yüklenir?

    linklerinden faydalanabilirsin.

    damlakoc damlakoc (1391)