Memory management mavi ekran hatası

Bilgisayarı açtığımda memory management mavi ekran hatası aldım sonra pc kendini restartladı sorunun ramlarden kaynaklı olacağını düşünüp bellek tanılama aracı ile ramları taradım her hangi bir sorun çıkmadı. Neden böyle bir hata almış olabilirim?

Minidump dosyaları: https://yadi.sk/d/9htyW9Bz3TZdsb

expertus expertus (8)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    "Ram'i takıp çıkarttığında çalışıyorsa;

    • Anakart Ram solutunda temassızlık olabilir.
    • Ram belleğinde temassızlık olabilir.

    Maalesef bu tür donanım parçalarını test ederken yazılım kullanmak yerine parça parça başka bir sistem üzerinde test etmek gerekiyor.  Ram için test programları olsa bile bunlar çok sağlıklı ve doğru bilgi vermiyor. Özellikle temassızlık  gibi sorunlarda işe yaramıyor.

    Özet olarak, sağlam olduğunu bildiğin benzer bir bilgisayarda Ramleri test edebilirsin. Anakartı da yine sağlam olduğundan emin olduğun ekran kartı ve ram ile test etmelisin."

    ..demiş daha önce açtığın başka bir konuda @hakan

    İlave olarak, RAM'leri problemli PC anakartı üzerindeki slotlarda birer birer ve farklı slotlarda (slot değiştirerek) denemelisin. Bu şekilde hem RAM'ler hemde slotlar ayrı ayrı test edilmiş olur.

    Edit:

    Donanım problemleri haricinde problemler için alt linkteki çözümleri deneyebilirsin:

    PC'lerde problem çözüm ve genel bakım / iyileştirme yolları (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • @temmuz çift ram takılı olduğunda da sorunsuz çalışıyor expertus 6 yıl önce
    • @temmuz sadece bazen mavi ekran hatası alıyorum bir de oyunlarda çökmeler vs yaşıyorum expertus 6 yıl önce
    • Mesajımı editledim @expertus temmuz 6 yıl önce
    • Ayrıca RAM'ler ve slotların belirttiğim şekillerde test edilmesi tavsiyemide -diğer çözümlerden sonuç alamazsan- uygularsan iyi olur. Zira belki genelde problemsiz çalışıyorlar ama arada çökmelere yol açabilirler, öyle değilmi sencede? Hem konu muhtevasında sende problemin RAM kaynaklı olabileceğini düşündüünnden sözetmiyormuydun? Sadece biraz zamanını alır (belki bir gün boyu falan). Dediğim gibi diğer yollardan sonuç alamazsan bu yolda yabana atılmamalı. Kolay gelsin @expertus temmuz 6 yıl önce
    • bunları denemiştim ancak yine her hangi bir sorun çıkmamıştı o yüzden söylüyorum yanıtınız için teşekkürler @temmuz expertus 6 yıl önce
    • Birşey değil. Kolay gelsin @expertus temmuz 6 yıl önce