Menzil genişletici kurulumu nasıl yapılır?

Merhaba, ben modemime format atacağım daha sonrada modem güncellemesi yapacağım. Haliyle WİFİ şifresi değişecek. Şimdi bizim alt komşular bizim modeme bağlılar. Ama aşağıya tam gitmediği için Menzil Genişletici aldılar. Kurulumu bilmediğim için, bilgisayarcı getirdi kendi yaptırdı. Ama adam şifre değişirse tekrar gelmek zorunda. Adamın tekrar gelmesi demek para, ve komşumun lafını yemek demek. Ben modemime format ve modem güncellemesi sonrası o Menzil Genişleticiği kendim kurmam gerekiyor. Ben nasıl kurulur bilmiyorum. Ürün TP-Lınk diye bir marka ama modelini bilmiyorum. Bana yardımcı olur musunuz?

acemiasker17 acemiasker17 (-1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Menzil genişleticiniz sanırım bir Repeater olarak çalışıyor. Yani varolan bir Wi-Fi sinyalini alıp, güçlendirerek tekrar veriyor. Bu gibi kurulumlarda genelde Menzil genişletici cihazın arayüzüne bağlandığı modemin SSID adı, parolası, ip adresi, gateway adresi gibi bilgiler verilir.Bu bilgiler internete çıkması için yeterli olacaktır.

    Siz ana modemi yani evdeki menzil genişleticinin bağlandığı modemi reset atmanızın ardından aynı SSID adı (wifi adı) ve parolasını tekrar ayarlarsanız menzil genişletici de otomatik olarak modeme bağlanabilecek ve sorun çıkartmayacaktır.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    6 yıl önce cevaplandı

    • harbi ben şifreyi yine aynı WİFİ şifresi yaparım çok sağ olun dertten kurtuldum ya. tek sorunum şu kaldı modem arayüzüne girmiyordu o yüzden önce reset sonra güncelleme yapmaktı acemiasker17 6 yıl önce
    • Aynı şifrenin yanında aynı ağ ismini de vermeyi unutmayın :) @acemiasker17 ismailsarp 6 yıl önce
    • tamam çok sağ olun yarın önce resetleme sonra ise modem güncelleme yapacağım hem modem arayüzünde girme sorunumda kalkar yüksek ihtimal. Modem güncelleme yaptıktan sonra bilgisayara format atsam o kalır değil mi? acemiasker17 6 yıl önce
    • Evet kalır.bilgisayarınız formatı ile modemin ilgisi bulunmuyor. @acemiasker ismailsarp 6 yıl önce

    Acele etme, lazım olduğunda sorarsın :)

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    Ürününün marka ve modeline göre değişir. TP-Link marka ağ ürünlerinin nasıl kurulacağı hakkında kolaykurulum.net sitesinden bilgi alabilirsin.

    Ya da ürününün modelini belirtirsen bizler de senin için araştırıp bilgi verebiliriz.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • teşekkür ederim ürün yüksek ihtimal şuydu: http://www.hepsiburada.com/tp-link-tl-wa850re-300mbps-n-kablosuz-kompakt-access-point-ve-menzil-genisletici-p-BD302580 acemiasker17 6 yıl önce